4 najczęstsze błędy, które popełniamy szukając inwestora

‘Mam pomysł na biznes, szukam inwestora, ale brakuje mi środków finansowych’. Czy to często powtarzane przez ciebie zdanie? Koniecznie potrzebujesz kapitału dla nowej firmy czy może tej, która działa na rynku od jakiegoś czasu?

błędy w inwestowaniuSpokojnie, na wszystko znajdzie się sposób. Wystarczy, że stworzysz odpowiedni opis swojej oferty, a inwestor na pewno się znajdzie.

Szukam inwestora: biznes i współpraca

Szukam inwestora kapitału, który przyczyni się do rozwoju mojej firmy i nawiąże wiele korzystnych relacji biznesowych’. Tak mówi chyba każdy przeciętny przedsiębiorca. Warto pamiętać o tym, że przed rozpoczęciem współpracy z inwestorem, należy sprawdzić wszystkie interesujące nas oferty i wybrać tę, która będzie dla nas najkorzystniejsza.

Szukam inwestora do biznesu

Często pojawia się pytanie ‘gdzie można znaleźć dobrych inwestorów, którzy chcieliby podjąć współpracę?’ Otóż istnieją różne fundusze kapitałowe na terenie naszego kraju. Dzięki nim pozyskamy specjalistów, którzy będą kontrolować firmę, wspierać ją wiedzą oraz doświadczeniem.

Ponadto ważne, aby odznaczali się elastycznością, skutecznością w działaniu i przede wszystkim – szybko podejmowali kluczowe dla rozwoju firmy decyzje. Należy zaznaczyć, że wsparcie nie otrzymują wyłącznie wielkie firmy, ale też małe przedsiębiorstwa, więc – szansa stoi przed każdym.

Szukam inwestora – jak wygląda proces jego pozyskania?

Tak naprawdę pozyskanie inwestora nie należy do rzeczy prostych, jak mogłoby się wydawać. Powszechnie przyjmuje się, że ten proces może trwać nawet ok. 3 miesięcy. Składa się z kilku etapów.

  • Pierwszy z nich to analiza projektów inwestycyjnych – polega na ocenie projektu pod względem merytorycznym, finansowym.

  • Następnym krokiem jest ustalenie wstępnej wysokości całej inwestycji, jej terminu, a także dokonuje się wyceny udziałów.

  • Kolejnym krokiem jest szczegółowe badanie spółki pod względem finansowym oraz prawnym.

  • Następnie negocjowane są warunki inwestycji, a bezpośrednio po tym – przechodzi się do podpisania umowy.

  • Ostatnim już etapem jest proces zakończenia inwestycji. Może się to odbyć poprzez umorzenie udziałów czy debiut spółki na giełdzie.

Jakie błędy najczęściej popełniamy przy poszukiwaniach inwestora?

1. Nie mamy obranego planu

Przed przystąpieniem do współpracy z inwestorem warto mieć wstępny plan dotyczący kierunku rozwoju naszej firmy. Dlaczego? Bardzo często zdarza się, że inwestorzy po prostu nie przyjmują żadnych założeń, jedynie czekają aż my przedstawimy im wszystkie swoje plany i założenia. Zawsze warto obrać konkretny plan działania, a w razie, gdyby coś poszło nie tak, jakbyśmy tego chcieli – wcielić w życie plan B.

2. Niedostateczna wiedza

Wiadomo, że nigdy nie będziemy w stanie posiąść całej wiedzy z danej dziedziny, ale warto nieustannie się rozwijać i być na bieżąco z tym, co dzieje się w naszej branży. Wejście na rynek nie należy do rzeczy prostych, dlatego warto podnosić swoje umiejętności i poszerzać wiedzę z danego zakresu.

3. Brak samodyscypliny

Dyscyplina jest ważną rzeczą, jakiej należy przestrzegać. To poprzez konsekwentne dążenie jesteśmy w stanie osiągnąć sukces. Nie zawsze wszystkie projekty zakończą się powodzeniem, ale mimo tego warto podejmować działanie oraz lepiej poznawać narzędzia, którymi posługujemy się w codziennej pracy, aby zwiększyć naszą efektywność.

4. Zbyt wygórowane oczekiwania Często oczekujemy ogromnych zysków bez ryzyka. Należy obiektywnie i realistycznie patrzeć w przyszłość. Nie oczekujmy, że wszystko otrzymamy od razu i bez wysiłku. Dajmy sobie czas, a dzięki ciężkiej pracy i zaangażowaniu będziemy w stanie osiągnąć sukces, nad którym pracowaliśmy dłuższy czas.

Venture capital na pomoc początkującym przedsiębiorstwom

Oferują one finansowanie startupów, a także wszelkich projektów, które realizują kolejne etapy swojego rozwoju. Venture capital koncentruje się na objęciu przez inwestora udziałów w firmie. Warto zaznaczyć, że firma wspierana jest nie tylko pod względem finansowym, ale również doradczym.

Nie czekaj! Już dzisiaj ubiegaj się o nowe źródła finansowania i zapewnij swojej firmie dynamiczny rozwój. Zacznij działać i zwiększ możliwości swoje i twojego przedsiębiorstwa.







Redakcja

tel: 660 758 369

mail: biuro@eevolution.pl