5 porad ekspertów dotyczących zarządzania pieniędzmi po otrzymaniu podwyżki

Otrzymanie podwyżki jest wspaniałe; zawsze miło jest wiedzieć, że Twoja firma i Twój szef doceniają pracę, którą wykonujesz i cenią Cię. Oczywiście, dodatkowe pieniądze na koncie bankowym też są wspaniałe. Może być kuszące, aby wykorzystać je na coś fajnego, jak weekendowy wypad czy nowe ubrania. Te rzeczy są w porządku raz na jakiś czas, ale jeśli jesteś bardziej odpowiedzialny ze swoimi dodatkowymi pieniędzmi, będzie to dla ciebie bardziej opłacalne w dłuższej perspektywie.

Kluczem do tego, by podwyżka pracowała dla Ciebie jest zaplanowanie, na co przeznaczysz każdego dodatkowego dolara. Ważne jest, aby skupić się na tych finansowych priorytetach, które masz, zamiast być rozrzutnym i żałować tego później. Kiedy ta duża nowa wypłata zacznie wpływać na Twoje konto bankowe, oto najlepszy sposób na zarządzanie nią:

Poczekaj

Nie rób planów dotyczących tych dodatkowych pieniędzy, dopóki nie otrzymasz co najmniej dwóch czeków z wypłatą. Możesz być zaskoczony, gdy dowiesz się, ile z tych dodatkowych pieniędzy pójdzie na podatki. Twoje wynagrodzenie może nie być tak duże, jak się spodziewałeś. Zanim zaczniesz planować dodatkowy dochód, upewnij się, że wiesz dokładnie, ile go otrzymasz.

Przelicz

Teraz, gdy już wiesz, ile masz do dyspozycji, czas przeliczyć swój budżet. Zanim zaplanujesz dodatkowe pieniądze, sprawdź, co możesz zredukować. Obcięcie zbędnych wydatków lub zmniejszenie kwoty przeznaczonej na daną kategorię da Ci więcej do pracy.

Po przejrzeniu budżetu “przed podwyżką”, zacznij myśleć o tym, gdzie mogą trafić dodatkowe pieniądze. Zdecyduj, gdzie zrobią najwięcej dobrego. Czy musisz zbudować swój fundusz awaryjny? Czy musisz spłacić rachunki za karty kredytowe? Czy chcesz zacząć oszczędzać na zaliczkę na dom? Czy musisz rozpocząć lub zbudować swoje konto emerytalne? Skup się na obszarach, które pomogą Ci zwiększyć swój majątek i zmniejszyć stres finansowy.

Inwestuj

Inwestuj

Inwestuj w swoją emeryturę, to jest. Po tym jak Twój budżet został przejrzany i przeliczony, możesz zacząć patrzeć na odkładanie czegokolwiek dodatkowego na swoje konta emerytalne.

Zmniejsz

Upewnij się, że planujesz użyć części tego dodatkowego dochodu, aby spłacić i spłacić dług. W dłuższej perspektywie pozwoli Ci to zaoszczędzić pieniądze poprzez zmniejszenie kwoty odsetek, które musisz zapłacić. Zmniejszenie zadłużenia pomoże również poprawić Twoją ocenę kredytową, co może pomóc Ci przy większych zakupach w późniejszym czasie, takich jak samochód lub nowy dom.

Darowizna

Przekazywanie darowizn na cele charytatywne to miła rzecz, a dodatkowo, jeśli przekazujesz darowizny organizacjom zwolnionym z podatku, można je odliczyć od podatku. Możesz wesprzeć finansowo swoje ulubione organizacje lub, jeśli nie czujesz się komfortowo z dawaniem pieniędzy, możesz ofiarować towary. Wiele lokalnych organizacji charytatywnych potrzebuje materiałów tak samo, jak Twoich pieniędzy.Redakcja

tel: 660 758 369

mail: biuro@eevolution.pl