BGŻ Optima

BGŻ OptimaBGŻ Optima to bank założony i prowadzony przez specjalistów. Mających jedną konkretną domenę: oszczędzanie. Bank BGŻ od lat znajduje się w gronie największych instytucji finansowych w Polsce. Jego główny akcjonariusz to Grupa BNP Paribas.

Bank świadczy usługi na rzecz klientów indywidualnych, małych i średnich przedsiębiorstw, dużych korporacji oraz instytucji. Prowadzi działalność w 75 krajach. Oferuje bezpieczne i korzystne rozwiązania oszczędnościowe.

Promocje i produkty online BGŻ Optima

BGŻ Optima to pierwszy internetowy bank w Polsce, specjalizujący się wyłącznie w oszczędzaniu. Bank BGŻ od lat znajduje się w gronie największych instytucji finansowych w Polsce.

Jego główny akcjonariusz to holenderska grupa Rabobank — właściciel największego banku detalicznego w Holandii. A także jednocześnie jedna z najbardziej stabilnych i najbezpieczniejszych instytucji finansowych na świecie. Rabobank może pochwalić się najwyższą oceną wiarygodności kredytowej. Spośród prywatnych banków na świecie według agencji ratingowych Standard & Poor’s oraz Moody’s.

Bank oferuje bardzo dużo produktów. Są to między innymi takie jak: lokaty, fundusze inwestycyjne oraz rachunki oszczędnościowe. Wszelkie wnioski można złożyć za pośrednictwem strony internetowej banku. Żeby otworzyć konto, założyć lokatę czy zainwestować w fundusz, nie trzeba prawie nic wypełniać. Wymagane jest tylko minimum formalności.

Promocje i produkty online BGŻ Optima

Flagowym produktem w asortymencie lokat tego wirtualnego oddziału BGŻ jest Lokata Bezkarna. Oraz alternatywna dla niej Lokata Bezkompromisowa (obecnie jedne z najwyżej oprocentowanych lokat na rynku). Bez względu na upływ czasu oferta tych lokat cechuje się zawsze bardzo wysokim oprocentowaniem.

Konto oszczędnościowe w BGŻ Optima / Konto Smart to kolejny promowany przez ten bank produkt. Jednak jest to również oferta poniekąd promocyjna. Bank daje nam atrakcyjnie oprocentowane konto oszczędnościowe, do którego nie musimy posiadać rachunku ROR. W przeciwieństwie do większości innych banków. Jednak oprocentowanie to dotyczy nowych środków.

Poza tym w ofercie znajdziemy również Fundusze inwestycyjne, produkty hybrydowe. Takie jak lokata z funduszem oraz ubezpieczenia komunikacyjne, turystyczne i mieszkaniowe.

BGŻ Optima logowanie

Promocje i produkty online BGŻ Optima

Podczas pierwszego logowania do systemu bankowości internetowej BGŻ Optima wymagane będzie ustanowienie nowego, indywidualnego hasła do logowania. Poniżej opisze jak to zrobić:

  1. Wejdź na stronę logowania i wpisz swój login;
  2. Wpisz otrzymane hasło i zaloguj się;

W momencie, w którym wpiszesz Twój login, otrzymasz na SMS Hasło startowe. Hasło zostanie wysłane na numer telefonu komórkowego, który został podany we wniosku o otwarcie konta;

  1. System poprosi o ustanowienie Twojego nowego, indywidualnego hasła dostępu. Którego będziesz odtąd używać do logowania do bankowości internetowej BGŻ Optima.

Pamiętaj! Logowanie po nadaniu indywidualnego hasła dostępu odbywa się za pomocą tzw. hasła maskowanego. Oznacza to, że nie wpisujesz w pole wszystkich znaków ze swojego hasła. Natomiast tylko te, które na ekranie widać jako pola aktywne.

Promocje i produkty online BGŻ Optima

BGŻ Optima opinie

Moim zdaniem BGŻ Optima oferuje bardzo dobre konto. Szczególnie dla osób posiadających nieco większy kapitał niż 10 000 zł. Oraz dla tych którzy nie chcą inwestować w ryzykowne produkty. A co myślą o tym koncie inne osoby dowiemy się poniżej:

Weronika 35 lat:

  • Lokata bardzo dobra. Wszystko (konto oszczędnościowe + lokata) zakładać trzeba przez Internet, ale u mnie nie było z tym żadnych problemów.

Jakub 28 lat:

  • Bardzo dobre oferty lokat, jestem bardzo zadowolony.

Zosia 30 lat:

  • Korzystam od półtora roku, nigdy nie miałam żadnych problemów. Kontakt z infolinią bardzo dobry.

Krystyna 48 lat:

  • Szczególnie polecam usługi tego BANKU. Jest super pod każdym względem Korzystne oferty miła obsługa. Jestem klientem tego banku od ponad 15-tu lat i nigdy nie byłam źle obsłużona. Konto internetowe bardzo łatwe w obsłudze trzeba tylko zgłosić się do oddziału.

Emil 39 lat:

  • Proste w obsłudze i dość dobre oprocentowanie.

Promocje i produkty online BGŻ Optima

Swift BGŻ Optima

Realizując przelewy z zagranicy, na wskazane konto, wymagane jest posługiwanie się kodem SWIFT. Który często określany jest mianem kodu BIC. Klienci BGŻ Optima nie mają możliwości zlecenia przelewów zagranicznych z oferowanego konta oszczędnościowego.

Kod Swift jest taki sam jak w banku BGŻ BNP Paribas:

PPABPLPRedakcja

tel: 660 758 369

mail: biuro@eevolution.pl