Co to jest pożyczka pod zastaw domu?

Dostępna w ofercie wielu firm pozabankowych pożyczka pod zastaw domu stanowi alternatywę dla klientów, którzy nie mogą liczyć na sfinansowanie swoich potrzeb kredytem.

Główne zabezpieczenie pożyczki pod zastaw domu stanowi nieruchomość, z której – w przypadku niewywiązywania się z warunków umowy – może nastąpić egzekucja. W dalszej części artykułu szczegółowo wyjaśniamy, kto może ubiegać się o pożyczkę, przedstawiamy zalety i wady takiej formy finansowania oraz podpowiadamy, na co zwracać uwagę przy zaciąganiu tego rodzaju zobowiązań.

Dla kogo jest pożyczka pod zastaw domu?

Jak sama nazwa wskazuje, pożyczki pod zastaw domu to produkty kierowane do właścicieli budynków mieszkalnych. Posiadanie nieruchomości pozwala ubiegać się o wsparcie finansowe wszystkim tym, którzy potrzebują gotówki na dowolny cel, dysponując odpowiednim zabezpieczeniem. Z tego względu, mniejsze znacznie przy udzielaniu finansowania mają takie czynniki jak zdolność czy dotychczasowa historia kredytowa. W praktyce nawet osoby zadłużone lub nieposiadające stałego źródła dochodów mają szansę na otrzymanie interesującej ich sumy pieniędzy, pod warunkiem, że posiadają dom z możliwością ustanowienia hipoteki.

Zalety i wady pożyczek pod zastaw domu

Rozwiązanie, jakie stanowi pożyczka hipoteczna, cieszy się popularnością ze względu na szeroką gamę zalet. Najważniejsze z nich to m.in.:

– krótki czas oczekiwania na decyzję i minimum formalności,

– możliwość otrzymania pieniędzy z negatywną przeszłością kredytową,

– pożyczka bez BIK, KRD, BIG,

– szansa na szybkie i łatwe finansowanie na dowolny cel,

– atrakcyjny stosunek maksymalnej kwoty pożyczki do wartości zabezpieczenia.

Czy biorąc pod uwagę tak szeroki katalog korzyści, można mówić o wadach pożyczek pod zastaw domu? Większość klientów z pewnością wskazałaby na możliwość utarty nieruchomości na skutek niewywiązania się z umowy. Warto jednak zaznaczyć, że dzieje się tak jedynie w skrajnych sytuacjach, gdy zawiodły wcześniejsze próby wyegzekwowania należności od pożyczkobiorcy, takie jak wezwania do zapłaty czy sądowy nakaz zapłaty.

Bezpieczeństwo pożyczek hipotecznych

Wielu klientów obawia się również o to, czy pożyczka pod zastaw domu to rozwiązanie bezpieczne. Obowiązujące w naszym kraju prawo nie zakazuje ustanawiania hipoteki na nieruchomości, więc taka forma zabezpieczenia jest jak najbardziej legalna i zgodna z obowiązującymi przepisami. Dopóki zobowiązanie spłaca się terminowo, pożyczkodawca nie będzie dochodził żadnych praw do nieruchomości. Dla zapewnienia pełnego bezpieczeństwa każda umowa pożyczki zawierana zostaje w obecności notariusza, co wyklucza ryzyko jakichkolwiek nadużyć.

Na co zwracać uwagę, decydując się na wzięcie pożyczki?

Chcąc zaciągnąć zobowiązanie z zastawem na nieruchomości, należy starannie wybrać podmiot, który takiego finansowania ma nam udzielić. Nieprzypadkowo, większość klientów skłania się ku firmom o ugruntowanej renomie, mającym szerokie portfolio produktów i funkcjonującym na rynku od wielu lat. Przykładem godnego zaufania partnera jest firma Smartvest, obsługująca zarówno klientów indywidualnych, jak i biznesowych na atrakcyjnych warunkach.Redakcja

tel: 660 758 369

mail: biuro@eevolution.pl