Czy warto założyć rachunek bankowy za granicą?

Zastanawiasz się, czy warto założyć rachunek bankowy za granicą? Wyjaśniamy, w jakich sytuacjach opcja ta sprawdza się i kiedy wręcz wskazane jest założenie i obsługa tego typu rachunków!

Rachunek w banku – standard XXI wieku

Posiadanie rachunku bankowego – zarówno w przypadku przedsiębiorstw, jak i osób prywatnych – jest w XXI wieku rzeczą oczywistą. W znakomitej większości przypadków równie naturalne co posiadanie konta w banku jest również korzystanie z bankowości elektronicznej i płatności mobilnych. W dzisiejszych czasach można przecież zarządzać transakcjami w pełni zdalnie, za pośrednictwem Internetu. Z tego powodu obsługa zagranicznych kont i rachunków bankowych także nie stanowi najmniejszego wyzwania. Założenie i posiadanie tego typu konta ma jednak niepowtarzalne zalety, dlatego warto je rozważyć. 

Rachunek bankowy za granicą – szansa na dywersyfikację oszczędności

Osoby posiadające znaczne oszczędności mogą traktować posiadanie konta w zagranicznym banku jako szansę na dywersyfikację oszczędności i dodatkowe zabezpieczenie. Nie ma przy tym w zasadzie żadnych ograniczeń dotyczących tego, w jakim kraju Polacy mogą posiadać konta bankowe – każdy Polak ma prawo do posiadania konta w zagranicznym banku. Tego typu rozwiązanie pozwala przede wszystkim na uniezależnienie się od sytuacji politycznej i gospodarczej jednego kraju. Ma jednak również inne zalety:

  • Z konta w zagranicznym banku nie można ściągnąć środków w ramach egzekucji komorniczej,
  • Krajowe służby finansowe nie mogą bezpośrednio zablokować rachunku i środków,
  • Pozwala na anonimowość i nierozpowszechnianie automatycznie informacji o rezydentach.

Ma również zalety, które zapewniają również banki działające na terenie Rzeczypospolitej – tj. możliwość wygodnej i zdalnej obsługi rachunku poprzez bankowość elektroniczną, cyfrowych transferów środków czy korzystania z kart bankomatowych. 

Konto bankowe za granicą – jak je założyć?

Proces zakładania konta bankowego za granicą może być dosyć skomplikowany, ze względu na różnice w prawie i formalnościach. Z tego powodu warto powierzyć go specjalistom, najlepiej prawnikom, którzy w imieniu przyszłego właściciela szybko i sprawnie przeprowadzą cały proces, ściągając przy tym cały trud ze zleceniodawcy. Kancelarią prawną, świadczącą tego typu usługi jest m.in. Thompsonstein.comRedakcja

tel: 660 758 369

mail: biuro@eevolution.pl