Czym są tokeny NFT?

Czym jest NFT? Jak działa NFT? Przykłady NFTDo czego służy NFT? Dlaczego NFT stają się popularne?


Wyobraź sobie, że kupujesz w Internecie dzieło sztuki cyfrowej za rozsądną cenę i otrzymujesz unikalny token cyfrowy, który potwierdza Twoją władzę nad zakupionym dziełem sztuki. Czy nie byłoby to wspaniałe? Cóż, ta możliwość istnieje teraz, dzięki NFT.

NFT – cyfrowa sztuka

NFT są obecnie biorąc cyfrową sztukę i świat kolekcjonerski przez burzę. Tak jak wszyscy na całym świecie wierzyli, że Bitcoin jest cyfrową odpowiedzią na walutę, tak NFT są teraz przedstawiane jako cyfrowa odpowiedź na kolekcje. W rezultacie artyści cyfrowi widzą, że ich życie zmienia się dzięki masowej sprzedaży do nowej publiczności kryptowalut.

Jeśli jesteś zainteresowany NFT i chcesz dowiedzieć się więcej o tym, czym są, trafiłeś we właściwe miejsce. Zanurzmy się i zobaczmy, o co chodzi w całym tym zamieszaniu!

Co to jest NFT?

NFT oznacza niefunkcjonalne tokeny (NFT), które są zwykle tworzone przy użyciu tego samego rodzaju programowania, który jest używany do kryptowalut. W prostych słowach te aktywa kryptograficzne są oparte na technologii blockchain. Nie mogą być wymieniane lub handlowane równoważnie jak inne aktywa kryptograficzne.

Na przykład Bitcoin lub Ethereum. Termin NFT wyraźnie reprezentuje, że nie można go zastąpić ani wymienić, ponieważ ma unikalne właściwości. Fizyczna waluta i kryptowaluta są zamienne, co oznacza, że można nimi handlować lub wymieniać na siebie.

NFT oznacza token niefunkcjonalny, co oznacza, że nie można go ani zastąpić, ani wymienić, ponieważ ma unikalne właściwości.
Kluczowe cechy NFT -.

Digital Asset – NFT jest aktywem cyfrowym, które reprezentuje internetowe przedmioty kolekcjonerskie, takie jak sztuka, muzyka i gry, z autentycznym certyfikatem stworzonym przez technologię blockchain, która leży u podstaw Cryptocurrency.
Unikalny – Nie można go podrobić ani w inny sposób zmanipulować.
Wymiana – Wymiana NFT odbywa się z kryptowalutami takimi jak Bitcoin na specjalistycznych stronach.

Cryptopunks jest godnym uwagi przykładem NFT. Umożliwia kupowanie, sprzedawanie i przechowywanie 10 000 przedmiotów kolekcjonerskich z dowodem własności.

Jak działa NFT?

Skoro już podjąłeś pierwsze kroki w kierunku zrozumienia, czym jest NFT, powinieneś kontynuować i dowiedzieć się, jak działa NFT.

Większość NFT znajduje się na blockchainie kryptowaluty Ethereum, rozproszonej księdze publicznej, która rejestruje transakcje.
NFT to indywidualne tokeny z zapisanymi w nich cennymi informacjami.
Ponieważ posiadają wartość ustalaną głównie przez rynek i popyt, można je kupować i sprzedawać tak samo jak inne fizyczne rodzaje sztuki.
Unikalne dane NFT ułatwiają weryfikację i zatwierdzanie ich własności oraz transfer tokenów między właścicielami.

Przykłady NFT

Świat NFT jest stosunkowo nowy dla ludzi. Oto kilka przykładów NFT, które istnieją dzisiaj:

  • Cyfrowy przedmiot kolekcjonerski
  • Nazwy domen
  • Gry
  • Eseje
  • Sneakersy w linii mody

Do czego używa się NFT?

  • Ludzie zainteresowani handlem kryptowalutami oraz ludzie, którzy lubią kolekcjonować dzieła sztuki często używają NFT. Poza tym, mają one również kilka innych zastosowań, takich jak:
  • Treści cyfrowe – Najbardziej znaczącym zastosowaniem NFT są obecnie treści cyfrowe. Twórcy treści widzą, że NFT zwiększają ich zyski, ponieważ zasilają one gospodarkę opartą na twórcach, w której twórcy przenoszą własność swoich treści na platformy, których używają do ich upubliczniania.
  • Artykuły dla graczy – NFT wzbudziły duże zainteresowanie wśród producentów gier. NFT mogą zapewnić graczom wiele korzyści. Zazwyczaj w grach online możesz kupić przedmioty dla swojej postaci, ale to tylko tyle. Dzięki NFT możesz odzyskać swoje pieniądze sprzedając przedmioty, gdy już je zużyjesz.

Inwestycje i zabezpieczenia – Zarówno NFT jak i DeFi (Decentralized Finance) posiadają tę samą infrastrukturę. Aplikacje DeFi pozwalają na pożyczanie pieniędzy przy użyciu zabezpieczeń. NFT i DeFi współpracują ze sobą, aby zbadać możliwość wykorzystania NFT jako zabezpieczenia.

Nazwy domen – NFT zapewniają Twojej domenie łatwiejszą do zapamiętania nazwę. Działa to podobnie jak nazwa domeny internetowej, sprawiając, że jej adres IP staje się bardziej pamiętliwy i wartościowy, zazwyczaj w oparciu o długość i znaczenie.

Nawet celebryci, tacy jak Snoop Dogg, Shawn Mendes i Jack Dorsey, interesują się NFT, wydając unikalne wspomnienia i dzieła sztuki i sprzedając je jako zabezpieczone NFT.Redakcja

tel: 660 758 369

mail: biuro@eevolution.pl