Gdzie szukać pożyczki prywatnej?

Dla niektórych osób pożyczki prywatne są ostatnią szansą na uzyskanie gotówki, dlatego że nie są sprawdzane bazy i nie ma konieczności dostarczenia zaświadczeń z pracy. Trzeba jednak wiedzieć, gdzie szukać tego typu propozycji.

Czym jest pożyczka prywatna?

Pierwszym skojarzeniem jest oczywiście pożyczka od kogoś z rodziny bądź znajomych. Jednak w tym przypadku chodzi o specyficzny rodzaj zobowiązania finansowego, które nie jest oferowane przez banki czy firmy pożyczkowe, ale przez prywatnych inwestorów. Taka osoba fizyczna dysponuje wolnymi środkami i nie lokuje ich na lokacie, nie kupuje też akcji – zarabia natomiast na oprocentowaniu pożyczek. 

Dla osób szukających tego typu ofert to doskonały sposób na uzyskanie określonej kwoty mimo niskiej oceny punktowej w BIK, zadłużenia czy nawet braku stałego zatrudnienia. Z kolei pożyczkodawca osiąga całkiem wysokie zyski. Warto podkreślić, że obowiązują w tym przypadku zapisy kodeksu cywilnego, a warunki pożyczki ustalane są pomiędzy pożyczkodawcą a pożyczkobiorcą. Ważne, aby je zapisać w umowie, która zawiera kwotę pożyczki i wysokość oprocentowania, harmonogram spłat, a także rodzaj zabezpieczania oraz ewentualne kary umowne.

Gdzie szukać tego typu ofert?

Możliwości jest tak naprawdę kilka, ale nie wszystkie są bezpieczne. Jedna z opcji to ogłoszenia publikowane w prasie bądź też pojawiające się na słupach ogłoszeniowych. Niezbyt to wygodna forma, czasami takie anonse są nawet nieaktualne. Znacznie bardziej komfortowo i szybciej można znaleźć propozycje pożyczek w internecie np. na forach dedykowanych pożyczkom prywatnym. Jednak wszystkie dotychczas podane sposoby na szukanie tego typu ofert obarczone są naprawdę wysokim stopniem ryzyka, że trafi się na oszusta. Dlaczego? Ogłoszenie zamieścić czy zarejestrować się na forum może przecież każdy – nikt nie jest w stanie zweryfikować wiarygodności takiej osoby.

W związku z tym najlepsze i co ważne, wygodne jest skorzystanie z oferty specjalnego serwisu łączącego pożyczkodawców z pożyczkobiorcami https://wygodnepozyczki.pl/. Nie są też pobierane żadne opłaty od klientów po otrzymaniu pożyczki. Wszystko jest zatem transparentne.

W każdym razie pożyczka prywatna to dobry sposób na uzyskanie wnioskowanej kwoty, o ile tylko pamięta się o podstawowych zasadach bezpiecznego korzystania z tego typu ofert. Właśnie dlatego nie warto kusić się na propozycje znalezione na forach czy słupach ogłoszeniowych, jeżeli można skorzystać ze sprawdzonych serwisów social lending.Redakcja

tel: 660 758 369

mail: biuro@eevolution.pl