Giełdy kryptowalutowe – czym kierować się podczas wyboru giełdy?

Od jakiegoś czasu aktywa cyfrowe podbijają świat. W szybkim tempie rośnie liczba użytkowników i posiadaczy różnego rodzaju tokenów. Stosunkowo niedawno kryptowaluty stały się modnym aktywem inwestycyjnym. W jego wdrażanie włącza się coraz więcej instytucji, firm, a także rządy danych krajów. Szum dookoła tego zjawiska przyciąga do rynku zainteresowanie, powstaje więc pytanie: gdzie kupować kryptowaluty? Czy istnieje jakiś ranking giełd kryptowalut? Którą giełdę wybrać?

Od jakiegoś czasu aktywa cyfrowe podbijają świat. W szybkim tempie rośnie liczba użytkowników i posiadaczy różnego rodzaju tokenów. Stosunkowo niedawno kryptowaluty stały się modnym aktywem inwestycyjnym. W jego wdrażanie włącza się coraz więcej instytucji, firm, a także rządy danych krajów. Szum dookoła tego zjawiska przyciąga do rynku zainteresowanie, powstaje więc pytanie: gdzie kupować kryptowaluty? Czy istnieje jakiś ranking giełd kryptowalut? Którą giełdę wybrać?

Na czym bazują cyfrowe aktywa

Kryptowaluty są wirtualnymi pieniędzmi opartymi na kryptografii. Ich system wykopywania, gromadzenia i wykorzystywania jako środek wymienny bazuje na technologii blockchain. Blockchain jest to pozbawiony centralnych jednostek zarządzających i rozproszony rejestr danych. Przechowuje on dane na temat określonych transakcji. Gwarantuje sprawny i bezpieczny przesył aktywów bez pośrednictwa osób trzecich.

Warto odnotować, że istnieje dużo projektów kryptowalutowych. Każdy z nich dysponują swoją własną monetą. Kryptowaluty różnią się od siebie ceną i przeznaczeniem. Obrót kryptowalutami odbywa się na giełdach kryptowalutowych. W tej sytuacji również wybór giełd jest duży, podobnie jak ich oferta. Stosunkowo wysoka stopa zysku, jaką cechowały się kryptowaluty podczas ostatniej dekady przyciąga coraz więcej niedoświadczonych ludzi. Powstaje popyt na giełdy kryptowalutowe. 

Dla kogo są giełdy kryptowalutowe?

Giełda kryptowalut to najczęściej serwis internetowy, który stanowi platformę obrotu kryptowalutami i pieniędzmi tradycyjnymi. Dzięki giełdom możemy wymienić nasze złotówki, euro czy funty na wybrane coiny. Przez wzgląd na to, że obieg pieniędzy odbywa się cyfrowo, giełdy znaczną część swoich usług wykonują za pośrednictwem dedykowanych aplikacji mobilnych i witryn. Giełdy często oferują użytkownikom pewne gratyfikacje, przeważnie wypłacane w określonej kryptowalucie. Aktywni użytkownicy mają możliwość otrzymywania niejednokrotnie dużych nagród. Giełdy kryptowalut można sklasyfikować według wielu parametrów.

Jednym z często używanych oraz najważniejszych jest rozdział na giełdy scentralizowane i zdecentralizowane. Giełdy scentralizowane to rynki, w których wszystkie zlecenia rynkowe są przesyłane przez i koncentrują się w jednym lub kilku serwerach danej firmy. Ich antagonistą są giełdy zdecentralizowane, które pozwalają uczestniczyć w rynku niezliczonej liczbie klientów i kierować przez nich operacjami bez konieczności udziału osób trzecich. Giełdy scentralizowane rekomendowane są wszelkim laikom. Są to przeważnie duże oraz znane na rynku podmioty. Do giełd scentralizowanych zaliczamy np. Binance, Coingecko, Crypto.com. Nie wszystkim się jednak podoba, że żeby umożliwić użytkownikowi handel, giełdy zbierają duże ilości danych osobowych. Tacy ludzie wybierają giełdy zdecentralizowane. Handel ma miejsce anonimowo, a także z wykluczeniem jakichkolwiek pośredników.

Jaką giełdę kryptowalut wybrać

Amator powinien zacząć od podstaw. Warto zanim przejdzie się do inwestowania postarać się zrozumieć jak działają kryptowaluty. Warto też zapoznać się z narzędziem i platformą, gdzie będą dokonywane zakupy. Wybierając giełdę kryptowalut warto wybrać sprawdzone oraz bezpieczne miejsce. W Internecie można łatwo znaleźć rankingi giełd kryptowalutowych. Dają możliwość przyjrzeć się kwestii całościowo i dzięki temu znacząco pomagają w dokonywaniu wyborów.

Poszukując właściwej giełdy należy położyć szczególny nacisk na opcje zabezpieczeń. Jako nowy uczestnik rynku powinieneś odpowiedź na kwestię z jakiego rodzaju giełdy chciałbyś korzystać. Przeglądając oferty giełd kryptowalutowych, warto także rozważyć jakie nagrody dana giełda może zapewnić w ramach rewanżu za działanie na ich platformach i trzymanie u nich swoich coinów.

Na zakończenie należy wiedzieć, że giełdy kryptowalut są miejscem zaprogramowanymi głównie do handlu dóbr cyfrowych. Trzymanie na nich swoich kryptowalut nie należy do rozsądnych decyzji. Zdarza się, że witryny internetowe ulegają problemom technicznym lub atakom hakerskim. W takich sytuacjach nasz kapitał nie jest bezpieczny. Bezpieczeństwo, nasze kryptowaluty zdobywają po przeniesieniu ich do prywatnego portfela cyfrowegoRedakcja

tel: 660 758 369

mail: biuro@eevolution.pl