Ile kosztuje dobry zestaw do pielęgnacji jamy ustnej?

Pielęgnacja jamy ustnej jest kluczem dla zachowania zdrowych zębów i dziąseł. Warto tutaj zastosować kosmetyki i akcesoria do pielęgnacji jamy ustnej. Takie jak szczoteczka elektryczna do zębów, pasta do zębów, irygator czy może nić dentystyczną. Wszystkie te niezbędne rzeczy przydadzą się w pielęgnacji naszych zębów.

Pielęgnacja jamy ustnej

Chcesz zachować piękny i zdrowy uśmiech? Pamiętaj, że najważniejsza jest codzienna kompleksowa pielęgnacja zębów i całej jamy ustnej. Poniżej przedstawiam co powinno się znaleźć w zestawie dla osób dbających o higienę jamy ustnej:

Szczoteczka elektryczna

Szczoteczka do zębów jest absolutnie podstawowym i niezbędnym narzędziem pielęgnacji jamy ustnej. Należy używać jej 3 razy dziennie, po każdym posiłku. Celem szczotkowania jest usunięcie płytki nazębnej gromadzącej się na zębach. Istnieje wiele powodów, które sprawiają, że szczoteczka elektryczna jest znacznie lepsza, niż szczoteczka manualna. Szczoteczka elektryczna wykonuje znacznie więcej ruchów czyszczących zęby od szczoteczki manualnej. Klasyczny model szczoteczek elektrycznych wykonuje 7600 ruchów czyszczących na minutę. Przed wyborem szczoteczki warto zastanowić się, jaką szczoteczkę wybrać. Dla początkujących osób dobrze sprawdzą się szczoteczki oral-b. Taka jak Braun oral-b pro-2500 d20 pink edition szczoteczka elektryczna 3d z czujnikiem nacisku. Jest to szczoteczka, która jest wyposażona w czujnik siły nacisku oraz w 2 tryby szczotkowania. A także zasilanie akumulatorowe i wiele innych udogodnień.

Irygator

Irygator jest urządzeniem służącym przede wszystkim do higieny jamy ustnej. Irygator to urządzenie, które pomaga pozbyć się kamienia nazębnego, resztek jedzenia i równocześnie masuje dziąsła. Irygator wytwarza strumień wody pod ciśnieniem, który dociera do wszystkich zakamarków, niedostępnych dla szczoteczki. Urządzenie to nie może jednak zastępować szczoteczki, ponieważ nie usuwa bakterii znajdujących się w kamieniu nazębnym. Irygator jest szczególnie polecany dla osób noszących protezy lub stałe aparaty ortodontyczne. Tutaj polecam irygator bezprzewodowy Panasonic ew 1211 z trzema trybami pracy.

Pasta do zębów

Pasta do zębów ma za zadanie wzmacniać, leczyć i upiększać nasze zęby. Wszystko jest to możliwe jedynie wtedy, gdy wybierzemy odpowiedni produkt. Pasty do zębów stanowią podstawę codziennej pielęgnacji jamy ustnej. Pasty do zębów chronią przed chorobami dziąseł i przyzębia. A także posiadają wiele pozytywnych dla zdrowia jamy ustnej właściwości. Pasta to substancja, która składa się ze składników o właściwościach oczyszczających, antybakteryjnych, przeciwzapalnych, wybielających czy odświeżających. Do najpopularniejszych rodzajów past zaliczymy: pasty wybielające, pasty uniwersalne, pasty dla dzieci, pasty wzmacniające. Warto tutaj zastosować pastę Langelica Ziołowe Uderzenie 75ml. Jest to  100% naturalna pasta do zębów, która odświeża oddech. Pasta ta dogłębnie oczyszcza jamę ustną, daje uczucie odświeżenia. A także zapobiega próchnicy oraz formowaniu się kamienia nazębnego pozostawiając długotrwałe uczucie komfortu.

Nici dentystyczne

Nić dentystyczna jest bardzo dobrym i zalecanym uzupełnieniem pielęgnacji. Codzienne używanie nici dentystycznej zapobiega powstawaniu stanów zapalnych dziąseł. Oraz pozwala usunąć płytkę nazębną, która gromadzi się w przestrzeniach międzyzębowych. Gdzie trudno jest dotrzeć, używając tylko szczoteczki do zębów. Z nici dentystycznej należy korzystać co najmniej raz dziennie. Podczas używania nici dentystycznej nie należy wykonywać zbyt gwałtownych ruchów, które mogą zranić dziąsła. W drogerii znajdziemy nitki dentystyczne woskowane i niewoskowane, wybielające, czarne, pęczniejące i wiele innych rodzai. Ja zaś mogę polecić nić dentystyczną marki Jordan Floss Everyday 50m. Jest to odświeżająca, okrągła nić dentystyczna o smaku mięty.

Ceny dobrego zestawu do mycia zębów

Koszty związane z podstawową higieną jamy ustnej i profilaktycznym czyszczeniem zębów są niskie. Szczoteczkę do zębów należy wymieniać co trzy miesiące. A nawet wtedy, gdy wygląda na zużytą, ale to nie kosztuje zbyt wiele. Końcówki od szczoteczki w bardzo i łatwy i tani sposób można wymienić.  To samo dotyczy nici dentystycznej, niezależnie od tego, czy używasz nici standardowej , czy specjalistycznej.

Artykuł powstał przy współpracy z HappyDental.pl.Redakcja

tel: 660 758 369

mail: biuro@eevolution.pl