Ile wydajemy na zabawki przed Świętami?

Święta Bożego Narodzenia to najpiękniejszy dzień w roku. To również czas, kiedy rodzina się spotyka wspólnie przy stole wigilijnym. Ten szczególny czas uwielbiają również dzieci. Bo to właśnie wtedy dostają dużo prezentów.

Dzieci prezenty uwielbiają, lecz wielu rodziców ma problem z zakupieniem prezentu. Ponieważ zwykle nie wiedzą, jaki to ma być prezent. A także ile najlepiej przeznaczyć na to pieniążków.

Prezenty należy również kupować z głową. Najpopularniejszym miejscem, w którym kupujemy prezenty, jest super lub hipermarket. Wiele tego typu sklepów kusi promocjami a my chcąc nie przegapić okazji kupujemy prezenty na zapas.  Zwykle wtedy dajemy się wodzić za nos chwytom marketingowcom, którzy promują głównie zabawki i upominki, których zakup jest elementem większej serii.

Zabawki interaktywne

W zasadzie wszystkie małe dzieci wierzą w to, że prezenty pod choinkę przynosi Święty Mikołaj. Dlatego rodzice muszą się wykazać by prezenty pod choinkę były wymarzone. Oraz aby spełniały wszystkie życzenia dziecka.

Wybory zakupowe rodziców przed Świętami Bożego Narodzenia zależą od wieku dziecka, które ma otrzymać prezent pod choinkę. Najmłodsze pociechy otrzymują albo ubrania, albo zabawki. Kupowane są również przeróżne akcesoria niemowlęce, bujaki, chodziki i maty edukacyjne.

Dla nieco starszych dzieci przeważają zabawki interaktywne. Są to przede wszystkim zabawki, które wspomagają kreatywność dziecka. Takie, które również rozwijają zmysły i umiejętność logicznego myślenia.

Zabawki interaktywne dla dzieci to zabawki, które wspomagają rozwój dziecka. Działają niemal na wszystkie zmysły, rozwijając wzrok, słuch, dotyk. Uczą dzieci logicznego myślenia, zasady przyczyna-skutek, reakcji na różne bodźce. Pozwalają poznać kolory, dźwięki, kształty, formy. Tutaj przede wszystkim polecam takie zabawki jak:

  • Szczeniaczek Uczniaczek;
  • Stolik interaktywny;
  • Robot Ucz się i śmiej BEBO.

Wielu rodziców wybiera zabawki interaktywne, które można wykorzystać na wielu etapach rozwoju dziecka. Istnieją zabawki, które są wyposażone w kilka poziomów zabawy. Jeden nauczy dziecko rozpoznawania kształtów, drugi kolorów, a trzeci pomoże w liczeniu lub czytaniu. Niestety koszt tego typu zabawek wcale nie jest tani. Dlatego tańszym sposobem na prezent są tradycyjne drewniane zabawki. Dobre zabawki interaktywne to koszt w granicach od 100 do 250 zł, podają eksperci z https://hancia.pl/Interaktywne-c69.

Zabawki tradycyjne drewniane

Drewniane zabawki są cały czas bardzo popularne, Wiele ludzi kupuje je na prezent dla swoich pociech. A to, dlatego że drewno jest materiałem naturalnym, przyjemnym w dotyku i ekologicznym. Zabawki z niego wykonane są całkowicie bezpieczne dla zdrowia. A dodatkowo zaletą zabawek z drewna jest ich odporność na różnego rodzaju uszkodzenia, na jakie narażone są podczas zabawy. Dzięki zabawkom drewnianym możesz stworzyć swojemu dziecku sprzyjające warunki do kreatywnego spędzania czasu. A także mam możliwość stymulować jego rozwój i naukę.

Poniżej przedstawiam kilka ciekawych propozycji:

  • Drewniane klocki, które dają nieograniczone możliwości konstrukcyjne i są praktycznie niezniszczalne. Będą służyć dziecku w niezmienionym stanie przez długie lata,
  • Wieża z kubeczków lub piramida na kiju;
  • Kostka edukacyjna drewniana.

Wydawałoby się, że zabawki drewniane będą tańsze. Nic bardziej mylnego. Zabawki ręcznie robione cieszą się ogromną popularnością i np. za wózek dla lalek, który jest wykonany z drewna trzeba zapłacić około 300 zł.Redakcja

tel: 660 758 369

mail: biuro@eevolution.pl