Jak działa wpłatomat?

Jeszcze kilkanaście lat temu niewiele osób wiedziało, jak korzysta się z bankomatów. I z dużą rezerwą podchodziło do wypłat gotówki z tych maszyn. Teraz trudno już wyobrazić sobie bez nich życie.

Podobnie jest w przypadku wpłatomatów, których na rynku jest coraz więcej. Większość Polaków wie jak bezpiecznie korzystać z bankomatów. Niestety korzystanie z wpłatomatów, sprawia czasem większą trudność. W tym artykule opisze jak w prosty i łatwy sposób skorzystać z wpłatomatów.

Wpłatomat

wpłatomatJak sama nazwa wskazuje to urządzenie służy do wpłacania gotówki na konto bankowe. Obecnie taką funkcję wpłatomatów posiadają niektóre banki.

Wpłatomaty podobnie jak bankomaty zwykle znajdują się w miejscach publicznych. Takie wpłatomaty często możemy spotkać przede wszystkim w placówkach banków lub innych instytucjach finansowych. Wpłatomaty możemy również spotkać na dworcach, lotniskach, w centrach handlowych.

Największą zaletą wpłatomatów jest oszczędność czasu. W celu zasilenia konto nie trzeba osobiście się udawać do oddziału banku. Wystarczy odnaleźć najbliższy wpłatomat i tam wpłacić nasze oszczędności a konto.

Zasady działania wpłatomatu

  • Działanie wpłatomatów jest podobne do funkcjonowania bankomatów. Do ich obsługi również potrzebna jest karta debetowa do konta;
  • Włóż kartę bankomatową do oznaczonego czytnika i wprowadź numer PIN. Ma to na celu weryfikacje twoich danych i otwarcie dostępu do twojego konta;
  • W odpowiednią kieszeń włóż banknoty, wyliczając taką kwotę, jaką chcesz wpłacić na konto. Wpłatomat nie przyjmuje monet. Banknoty powinny być czyste i stosunkowo proste, w przeciwnym razie mogą zostać odrzucone;
  • Poczekaj kilka chwil. Automat w tym czasie liczy banknoty. Po zakończeniu tego procesu na ekranie pojawi się kwota, którą zdeponowałeś;
  • Jeśli wszystko się zgadza, możesz teraz zatwierdzić i zakończyć transakcję. Wpłacone pieniądze zostaną zaksięgowane na twoim koncie;
  • Po zakończeniu transakcji odbierz kartę i wydruk potwierdzający kwotę, jaką wpłaciłeś. Pamiętaj, by zawsze zabierać potwierdzenie ze sobą. Jeżeli wykryjemy jakiś błąd, to ten dokument będzie stanowił podstawę do reklamacji.

Wpłacone pieniądze w ten sposób powinny pojawić się na rachunku w ciągu kilkunastu minut. Dostęp do wpłatomatów mamy przez 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę.

Prowizja od wpłaty we wpłatomacie

Wpłatomat to proste i wygodne urządzenie, które umożliwia wpłatę pieniędzy na konto bez wizyty w banku.

Wystarczy korzystać z wpłatomatów, czyli bankomatów z funkcją wpłat gotówkowych i to najlepiej swojego banku. Ponieważ wszystko odbywa się bardzo:

  • Szybko – bo operacja trwa chwilę, a środki od razu są księgowane na koncie;
  • Wygodnie – bo wpłatomaty są powszechnie dostępne;
  • Bezpiecznie – transakcja odbywa się automatycznie oraz wpłaty do wszystkich wpłatomatów są za darmo.Redakcja

tel: 660 758 369

mail: biuro@eevolution.pl