Jak można otworzyć konto bankowe przez internet?

Czy wiesz, że rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy możesz otworzyć bez wychodzenia z domu? Wystarczy do tego jedynie dostęp do internetu. Sprawdź, jak to zrobić!

Jakie możliwości oferuje konto osobiste?

Konto bankowe, określane również jako konto osobiste lub ROR, czyli rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy, to najprostsza i jednocześnie najważniejsza usługa bankowa dostępna dla klientów. Twoje środki, które wpłacisz na konto osobiste, są w pełni chronione i gwarantowane do 100 000 euro, możesz nimi również w bardzo wygodny i komfortowy sposób zarządzać. Ponadto poprzez konto bankowe zyskujesz możliwość korzystania z takich walorów jak transakcje bezgotówkowe czy bankowość elektroniczna. Warto też zwrócić uwagę, że konto osobiste może gwarantować ci lepsze warunki uzyskania kredytu hipotecznego (lub innego) oraz założenia lokaty.

W jaki sposób otworzyć konto osobiste?

Założenie konta osobistego jest w dzisiejszych czasach niemal banalnie proste i poradziłoby sobie z tym zapewne nawet dziecko. Problem polega jedynie na tym, że konto założyć mogą (z pewnymi wyjątkami) tylko osoby pełnoletnie. Nim przejdziesz do samego procesu otwierania rachunku, najpierw zapoznaj się z dostępnymi ofertami bankowymi, aby wybrać najkorzystniejszą dla siebie. Weź przy tym pod uwagę np. tabelę opłat i prowizji oraz inne dodatkowe profity dla posiadacza konta. Poleca się też skorzystanie np. z porównywarek oraz rankingów kont osobistych, co z pewnością pomoże w podjęciu decyzji.

Wracając jednak do zakładania konta, możesz to zrobić w sposób tradycyjny, czyli udać się do placówki banku. Jeśli jednak cenisz swój czas i nie chcesz go marnować na zbędne wyprawy, załóż konto online. Aby tego dokonać, wystarczy otworzyć witrynę www danego banku lub pobrać bezpłatną aplikację na swoją komórkę. Najprawdopodobniej na ekranie głównym znajdziesz przycisk przekierowujący cię do pulpitu pozwalającego na wpisanie swoich danych osobowych, powinieneś mieć wtedy przy sobie dowód osobisty. Zwykle będziesz musiał uzupełnić także pola dotyczące oczekiwanego wykorzystania konta osobistego lub zainteresowania innymi usługami banku. Robiąc to, pozwolisz instytucji na dokładniejsze przygotowanie oferty dla ciebie w przyszłości. Ponadto możesz mieć możliwość wyboru wyglądu karty debetowej, a czasem nawet samodzielnie ją zaprojektować.

Istotną częścią zakładania konta osobistego jest wybór metody podpisania dokumentów. Do twojego wyboru mogą być m.in. następujące możliwości:

  • podpisanie umowy dostarczonej przez kuriera,
  • podpisanie umowy w wybranym oddziale banku,
  • wykonanie przelewu weryfikacyjnego,
  • weryfikacja w czasie rozmowy wideo.

Decyzja jest po twojej stronie i zależy od twoich osobistych preferencji. Pamiętaj, że jeśli wybierzesz pierwszą możliwość, kurier prawdopodobnie poprosi cię o okazanie dowodu tożsamości. Kartę debetową otrzymasz w ciągu kilku lub kilkunastu dni, również dostarczy ją kurier. Jak zatem widać, otwarcie rachunku w banku jest niesamowicie proste i zajmuje bardzo niewiele czasu. Sprawdź dostępne oferty kont osobistych i wybierz to, które spełni wszystkie twoje wymagania.Redakcja

tel: 660 758 369

mail: biuro@eevolution.pl