Jak otrzymać kredyt po raz pierwszy?

Istnieje kilka prostych kroków, które możesz podjąć, aby rozpocząć budowanie historii kredytowej.

Otwieranie i prowadzenie rachunku bankowego

Założenie i korzystanie z rachunku bieżącego pomoże zbudować Twoją historię kredytową, ponieważ pomoże Ci pokazać, że potrafisz skutecznie zarządzać swoimi dochodami i wydatkami.

Otwarcie i odpowiedzialne zarządzanie rachunkiem bieżącym pomoże w budowaniu Twojej historii kredytowej.

Ustaw kilka poleceń zapłaty

Ustaw kilka regularnych płatności za pomocą polecenia zapłaty, aby zapłacić rachunki takie jak gaz i prąd, ubezpieczenie domu lub telefon komórkowy.

Jeśli obawiasz się, że na Twoim koncie może nie być wystarczającej ilości pieniędzy lub Twoje dochody są zróżnicowane, dokonywanie płatności ręcznych może być lepszym rozwiązaniem.

Nie przegap płatności

Ważne jest, aby upewnić się, że płacisz wszystkie swoje rachunki na czas, ponieważ przegapione lub spóźnione płatności będą liczone przeciwko tobie.

Czynniki, które mogą uniemożliwić Ci uzyskanie kredytu

Poza historią kredytową, istnieją pewne inne rzeczy, które pożyczkodawca sprawdza przy opracowywaniu oceny kredytowej i podejmowaniu decyzji o udzieleniu pożyczki.

Powiązania finansowe z innymi osobami

Jeśli zamierzasz zawrzeć umowę kredytową (taką jak pożyczka lub kredyt hipoteczny) z inną osobą, jej rating kredytowy może mieć wpływ na Twój.

Dzieje się tak dlatego, że Twoja kartoteka kredytowa będzie “połączona” z kartoteką drugiej osoby, a kredytodawca może sprawdzić jej kartotekę, jak również Twoją, jeśli będziesz ubiegać się o kredyt.

Na przykład, jeśli osoba ta nie spłaca kart kredytowych lub innych pożyczek, może to pogorszyć Twoją ocenę kredytową.

Dlatego ważne jest, aby zakończyć finansowe powiązania z byłymi partnerami, zamykając wszelkie wspólne konta i kontaktując się z biurem informacji kredytowej, aby przestać łączyć swoje pliki kredytowe.

Twoja zdolność kredytowa może wpłynąć na koszt pożyczki

zdolność kredytowa

Twoja ocena kredytowa może również wpłynąć na stopę procentową, którymi zostaniesz obciążony przy zaciąganiu pożyczki oraz na kwotę, którą możesz pożyczyć.

Sprawdzanie raportu kredytowego

Regularne sprawdzanie raportu kredytowego może pomóc Ci zobaczyć, w którym kierunku zmierza Twój wynik i zidentyfikować wszelkie nieprawidłowe informacje.

Sprawy, o których należy pomyśleć przed zaciągnięciem pożyczki

Jeśli chcesz ubiegać się o kredyt po zbudowaniu historii kredytowej, jest kilka rzeczy do rozważenia.

Przede wszystkim, czy potrzebujesz pożyczyć pieniądze? Zaciąganie kredytów i dotrzymywanie terminów spłat może poprawić Twoją ocenę kredytową. Jeśli jednak nie będziesz spłacać rat, Twoja ocena spadnie, a to może wpłynąć na Twoje szanse na pożyczenie pieniędzy w przyszłości.

Jeśli potrzebujesz pożyczyć pieniądze i jesteś pewien, że stać Cię na spłatę, warto zastanowić się, jaki rodzaj kredytu chcesz uzyskać. Zależy to od wielu czynników, takich jak wysokość kwoty, na jaką potrzebujesz, na co potrzebujesz i jak długo potrzebujesz.

Ważne jest, aby uważać na to, jak ubiegasz się o kredyt. Ubieganie się o zbyt wiele produktów w krótkim czasie negatywnie wpłynie na Twoją ocenę kredytową i sprawi, że kredytodawcy będą mniej skłonni do zaakceptowania Twojego wniosku. Niektórzy kredytodawcy mogą jednak przeprowadzić jedynie miękką kontrolę przed oceną Twojego wniosku kredytowego.

Miękka kontrola kredytowa pozwala kredytodawcy na wstępne zapoznanie się z informacjami zawartymi w raporcie kredytowym. Następnie decyduje o tym, jak pozytywnie zostanie rozpatrzony Twój wniosek bez pełnego badania Twojej historii kredytowej. Ponieważ nie pozostawiają one śladu w raporcie kredytowym, pożyczkodawcy nie mogą zobaczyć tych wyszukiwań i nie wpływają one na Twoją ocenę kredytową.Redakcja

tel: 660 758 369

mail: biuro@eevolution.pl