Jak zostać właścicielem domu bez wkładu własnego, jak uzyskać kredyt lub hipotekę?

Obecnie wynajmujesz, a mimo to marzysz o tym, by stać się właścicielem domu… ale masz niewielkie lub żadne oszczędności.

Dobra wiadomość!!! Kupno nieruchomości bez pieniędzy jest możliwe.

Banki stworzyły szereg programów, które mają pomóc przyszłym nabywcom w inwestowaniu w nieruchomości, nawet jeśli nie posiadasz zalecanego 20% lub 30% wkładu własnego.

W tym artykule wyjaśniamy, jak uzyskać kredyt bez wkładu własnego i uspokoić bankowca co do swojej zdolności do spłaty.

Jak uzyskać kredyt bez wkładu własnego: dbaj o aktualność swoich rachunków

Ta wskazówka dotycząca uzyskania pożyczki na nieruchomość lub kredytu hipotecznego bez wkładu osobistego może wydawać się oczywista.

Aby zwiększyć swoje szanse na zostanie właścicielem domu bez wkładu własnego, należy uważnie zarządzać swoimi kontami bankowymi.

Kupujący, którzy nie mają wystarczających oszczędności, są w wyraźnie niekorzystnej sytuacji. W obecnej sytuacji gospodarczej banki coraz niechętniej udzielają kredytów mieszkaniowych. W tym kontekście pokazanie, że panujesz nad swoim budżetem, jest pozytywnym argumentem dla Twojej kartoteki.

Powinieneś również unikać posiadania innych niespłaconych pożyczek, pamiętając, że obecny wskaźnik zadłużenia wynosi 20%. Im więcej masz długów, tym mniej łatwo będzie Ci uzyskać porozumienie z bankiem.

Jest to kryterium, które będzie ważyć, aby uniknąć odmowy ze strony banków.

Od nadążania za płatnościami rachunków do zdolności do przynoszenia regularnych dochodów, wszystko zostanie przeanalizowane, aby zmierzyć twoją sytuację finansową i określić twój profil pożyczkowy.

Zwróć się do banku, który akceptuje nadwyżki finansowe

jak uzyskać kredyt lub hipotekę

Oprócz zmniejszenia miesięcznych rat kredytu, wkład własny jest dobrym sygnałem dla banków o Twoim zaangażowaniu w przyszły projekt nieruchomości.

Okres spłaty kredytu lub pożyczki hipotecznej może wynosić nawet do 30 lat. Ubieganie się o kredyt bez wkładu osobistego bezsprzecznie zwiększy kwotę, którą będziesz musiał zapłacić każdego miesiąca.

Wysiłek finansowy, nawet przy skromnych dochodach, pomaga uspokoić banki, ale nie tylko. To także sposób na to, by potencjalni nabywcy nie byli obciążeni dużymi płatnościami, które mogłyby zachwiać domowym budżetem.

W jakim banku zaciągnąć kredyt bez wkładu własnego?

Inwestowanie w nieruchomości bez wkładu własnego to prawdziwa walka.

Znalezienie banku skłonnego pójść Ci na rękę nie będzie łatwe, ale to nie znaczy, że poszukiwania są niemożliwe.

Pierwsze co należy zrobić, to umówić się na spotkanie w swoim obecnym banku. To, z kilku powodów: już Cię znają i być może masz konta oszczędnościowe.

Jeśli spotkasz się z odmową, masz dwie opcje:

  • Podejdź do innych banków
  • Skorzystać z pośrednika nieruchomościRedakcja

tel: 660 758 369

mail: biuro@eevolution.pl