Jakie są zalety pożyczania pieniędzy przez Internet?

Oferta pożyczek przez Internet poszerza się niemal z dnia na dzień, wprost proporcjonalnie do rosnącego nimi zainteresowania. Za popularnością takiego sposobu zdobywania dodatkowych środków na określone cele stoi wiele zalet, m.in. to, że pieniądze można dostać łatwo i szybko.

Od razu wiadomo, ile to będzie kosztować

 

Zaciągnięciu zobowiązania w postaci pożyczki online zawsze rodzi wątpliwości, które związane są przede wszystkim z ostatecznym kosztem jej wzięcia. Przeglądając oferty pozabankowe, można nie tylko porównać wszystkie w specjalnych rankingach, ale również skorzystać z pomocy kalkulatora, by sprawdzić, ile wyniosą raty przy dogodnym czasie spłaty oraz potrzebnej kwocie pożyczki. Kalkulatorem można dowolnie manipulować, zazwyczaj przy pomocy specjalnych suwaków, co ułatwia dopasowanie wszystkich parametrów według własnych potrzeb.

 

Z wygodnego fotela

 

Pożyczka online nie wymaga wyjścia z domu. Wszystkie formalności można załatwić przez Internet. Wystarczy wybrać firmę pożyczkową, która w naszym uznaniu jest godna zaufania, a następnie wypełnić niedługi formularz z podstawowymi danymi. Spodziewać się można konieczności przelania symbolicznej kwoty (1 grosz lub 1 złoty) w celu potwierdzenia tożsamości. Nie powinno to budzić wątpliwości, ponieważ jest to sposób wykorzystywany nie tylko przez instytucje pozabankowe, ale również przez banki. Ma na celu zabezpieczenie klientów przed wyłudzeniem pożyczki lub kredytu.

 

Dogodne warunki

 

Pożyczki krótkoterminowe na okres 7, 14 lub 30 dni zazwyczaj można przedłużyć, jeśli w wyniku różnych zdarzeń nastąpi problem w spłacie jej w wyznaczonym terminie. Wiele parabanków zgadza się na zmianę warunków umowy, jednak tylko pod warunkiem, że osoba, która zaciągnęła zobowiązanie, zgłosi się do instytucji nim powstanie zadłużenie. Pożyczki online niekiedy oferowane są za darmo (szczególnie w przypadku krótkoterminowych pożyczek, których kwota nie przekracza 1000 zł) – wtedy ich oprocentowanie wynosi 0%. Mimo to, przy zaciąganiu jakiejkolwiek pożyczki nadal należy zwracać uwagę na RRSO (rzeczywistą roczną stopę oprocentowania).Redakcja

tel: 660 758 369

mail: biuro@eevolution.pl