Jakie zalety posiada grzejnik elektryczny przenośny?

Ogrzanie mieszkania bądź domu wymaga dobrania odpowiedniej instalacji grzewczej. Ogromna różnorodność dostępnych urządzeń sprawia, iż nie zawsze wiemy, na jakie grzejniki się zdecydować.

Ogrzanie mieszkania bądź domu wymaga dobrania odpowiedniej instalacji grzewczej. Ogromna różnorodność dostępnych urządzeń sprawia, iż nie zawsze wiemy, na jakie grzejniki się zdecydować. Warto wówczas zastanowić się, jakie funkcje kaloryfera będą dla nas najbardziej przydatne, wtedy decyzja co do wyboru konkretnego ogrzewania będzie znacznie łatwiejsza do podjęcia.

Ogrzewacz idealny na wyjazd

Grzejnik elektryczny przenośny ze względu na mobilny charakter jest urządzeniem praktycznym oraz funkcjonalnym. Doskonale sprawdza się podczas wyjazdów, ponieważ jego kształt umożliwia łatwy oraz bezproblemowy transport. Kaloryfer tego typu warto posiadać szczególnie w miesiącach zimowych – np. spędzając ferie w domku w górach. Niestety nie zawsze ogrzewanie w takich miejscach jest wystarczające, lepiej więc być przygotowanym na ewentualne dostarczenie ciepła.

Kolejnym atutem przenośnego kaloryfera jest możliwość umieszczenia go w dowolnym pomieszczeniu w mieszkaniu. Pełnić może zatem rolę ogrzewania dodatkowego, jak i również samodzielnego. Świeżo upieczeni rodzice doskonale wiedzą, jak trudne bywają pierwsze miesiące życia dziecka – zwłaszcza kąpiel noworodka. Temperatura we wnętrzu powinna być bowiem utrzymana na odpowiednim poziomie. Ogrzewanie centralne może okazać się wówczas niewystarczające. Grzejnik elektryczny przenośny wypełnia pomieszczenie ciepłym powietrzem w szybkim tempie, czynność kąpieli jest zatem przyjemna i bezproblemowa. Ponadto urządzenie tego typu sprawdzi się również w pokoiku dziecka.

Funkcje urządzeń analogowych oraz cyfrowych

Zazwyczaj ogrzewacz elektryczny posiada wiele przydatnych funkcji, które znacznie zwiększają atrakcyjność. W zależności od naszych potrzeb oraz indywidualnych preferencji, zdecydować się możemy na urządzenie sterowane analogowo bądź cyfrowo. Pierwsza opcja skierowana jest przede wszystkim dla osób starszych lub takich, dla których funkcje typowo rodzicielskie nie są niezbędne. Warto dodać, iż oba urządzenia są odpowiednie dla alergików oraz osób chorych.

Analogowe sterowanie opiera się m.in. na pracy manualnej, przełączniku trybu komfort/redukcja, programatorze tygodniowym, adaptacyjnym starcie, wykrywaniu otwartego okna czy termostacie, który utrzymuje stały poziom temperatury w pomieszczeniu. Urządzenie cyfrowe posiada wszystkie cechy analogowe oraz kilka dodatkowych. Funkcja TURBO w ekspresowym tempie wypełnia pomieszczenie ciepłem, opcja CHILD zapobiega możliwości oparzenia się powierzchnią kaloryfera przez dziecko, natomiast NIGHT automatycznie obniża poziom temperatury w pomieszczeniu.Redakcja

tel: 660 758 369

mail: biuro@eevolution.pl