Karta kredytowa a debetowa – różnice

karta kredytowa a debetowaW poprzednich, artykułach opisałam czym charakteryzuje się karta debetowa. Jak i również karta kredytowa. W tym artykule opiszę różnice między tymi dwoma kartami.

Spora grupa klientów często zadaje sobie proste pytanie — czym te karty się różnią. Na pewno te dwie karty zastępują obecnie gotówkę w portfelu. A także nazywane są kartami płatniczymi. Tak samo również tymi kartami można płacić w sklepie lub wypłacać gotówkę z bankomatów. Oraz taka karta to dla wielu klientów wygoda, bezpieczeństwo i łatwość w obsłudze.Karta kredytowa

Karta kredytowa jest bardzo podobna do karty debetowej. W obu przypadkach dokonując transakcji kartą – obciążamy rachunek. Różnica jedynie polega na tym, że płacąc kartą kredytową obciążone jest co jedynie konto techniczne.

Jest to rachunek, na którym bank lokuje środki przyznane w ramach limitu kredytowego. Płacąc kartą kredytową – zadłużasz się wobec banku.

W celu otrzymania karty kredytowej należy wykazywać zdolność kredytową. A także wykazywać się dochodem. Będzie to dla banku podstawą Twojej wiarygodności. A także gwarancją tego, że będziesz w stanie spłacić zaciągnięte zobowiązania. Dopiero wtedy bank przyzna Ci limit pieniędzy na karcie. Kartę spłacasz po otrzymaniu wyciągu z banku z informację o saldzie zadłużenia.

Karta kredytowa może również służyć do płacenia nią w sklepach stacjonarnych. A także można wypłacać nią pieniądze z bankomatów.Karta debetowa

Karta debetowa to po prostu karta płatnicza wydawana do rachunku bankowego. Jest to narzędzie powiązane z konkretnym rachunkiem z banku. To narzędzie służy tylko i wyłącznie do korzystania z dostępnego salda na naszym koncie bankowym. Wszystkie transakcje dokonywane są tą kartą, która obciąża nasz rachunek. Czyli tworzy tak zwany debet.

Często ludziom debet kojarzy się długiem, który trzeba oddać. Tutaj natomiast debet ma inne znaczenie. Słowo debet jest związane z księgowością i oznacza operację obciążającą rachunek. Korzystając z karty debetowej nie zaciągamy długu. Tylko korzystamy z własnych środków dostępnych na rachunku ROR.

Oferta wydania karty debetowej pojawia się podczas wnioskowania o rachunek osobisty w banku. Wówczas można zdecydować, czy chce się ją otrzymać, czy też nie. Karta debetowa służy do dokonywania płatności w sklepach oraz w Internecie.

Kartę debetową można rozpoznać po tym, że na karcie jest umieszczony napis w języku angielskim. Sugerujący jej typ – Debit.

Różnice między kartą debetową a kartą kredytowąRedakcja

tel: 660 758 369

mail: biuro@eevolution.pl