Kółka do hulajnogi wyczynowej

Hulajnogi kojarzą się głównie ze sprzętem, z którego chętnie korzystają dzieci. Nie oznacza to, że musisz rezygnować z tej formy rozrywki, gdyż na rynku dostępne są także hulajnogi dla dorosłych, przystosowane do wyczynowej jazdy. Modele takie są bardziej zaawansowane technologicznie i zaprojektowane tak, aby umożliwiały wykonywanie skomplikowanych akrobacji. Zobacz, jak wybrać najlepszy wariant dla siebie.a

Jak wybrać hulajnogę?

Hulajnogi dla dorosłych charakteryzują się użyciem wysokiej jakości materiałów oraz dużą wytrzymałością ze względu na wagę użytkowników. Różnią się między sobą również kształtem, gdyż poszczególne modele są przystosowane do różnych warunków jazdy. Najnowocześniejszą kategorię stanowią hulajnogi z napędem elektrycznym, które mogą służyć jako miejski środek transportu na niewielkie odległości. Wybierając dla siebie hulajnogę, w pierwszej kolejności należy zdecydować o jej przeznaczeniu. Na rynku dostępne są modele:

  • Rekreacyjne – przeznaczone do spokojnej jazdy po mieście. Jest to najbardziej uniwersalny typ hulajnogi, który można użytkować na co dzień. Charakteryzują się niską wagą i możliwością dopasowania do potrzeb, dzięki regulacji kierownicy. Dodatkowo całą konstrukcję można łatwo złożyć, co pozwala na bezproblemowy transport i przechowywanie. Ich wadą jest niska wytrzymałość, dlatego hulajnoga rekreacyjna nie może być wykorzystywana do dynamicznej, wyczynowej jazdy.
  • Turystyczne – ten typ charakteryzuje się większą konstrukcją i jest przystosowany do pokonywania dłuższych dystansów. Hulajnoga jest wykonana z trwałych i ciężkich materiałów, które odpowiadają za jej stabilność. W modelach turystycznych ważnym elementem są koła, które powinny być kauczukowe, żeby zapewniały lepszą przyczepność na różnym podłożu.
  • Wyczynowe – to najbardziej zaawansowany wariant. Hulajnoga wyczynowa posiada zazwyczaj jednoczęściową konstrukcję i jest wykonana z wysokiej jakości materiałów, odpornych na uszkodzenia. Takie modele wyposażone są w metalowe koła o twardości odpowiadającej technice jazdy.

Najwięcej uwagi należy poświęcić podczas wyboru hulajnogi wyczynowej. Przede wszystkim chodzi tu o koła, które odpowiadają za zwrotność i przyczepność podczas agresywnej jazdy.

Jakie kółka do hulajnogi wyczynowej?

Koła do hulajnogi wyczynowej powinny mieć średnicę 100 lub 110 mm. Dodatkowo rdzeń powinien być wykonany z trwałych materiałów, takich jak metal lub aluminium. Ze względu na brawurową jazdę, nie sprawdzą się tu konstrukcje nylonowe lub plastikowe, gdyż są bardziej podatne na uszkodzenia. Warto również zwrócić uwagę na styl jazdy. Do akrobacji i agresywnej jazdy po rampach sprawdzą się twarde koła, natomiast jeżeli planujesz również poruszać się hulajnogą po mieście, wybierz miękkie kółka, o większej elastyczności.Redakcja

tel: 660 758 369

mail: biuro@eevolution.pl