Konto dla dziecka

Pewna grupka ludzi zaczęła się zastanawiać nad odpowiednim kontem dla dziecka. Często również zastanawiają się nad tym, czy można założyć konto dla dziecka przed jego narodzinami. Takie konto mogłoby być pewnym zabezpieczeniem dla jego przyszłości. A także mógłby z tych pieniędzy korzystać na swoje wydatki lub przyjemności. W dzisiejszym artykule skupimy się przede wszystkim na odpowiednim koncie na dziecka.

Konto bankowe dla dziecka

Wiele ludzi wraca myślami jak to było kiedyś gdy usługi finałowe nie były aż tak bardzo popularne. Do tej pory pamiętają czasy, gdy rodzicie kupili im pierwszą skarbonkę. Bądź sami skombinowali jakąś puszeczkę na pieniążki.

Chciałbyś sprawdzić inne oferty kont młodzieżowych?

Ranking kont młodzieżowych

Porównując rok 2018 z czasami np. 30 lat wstecz widzimy że czasy diametralnie się zmieniły. A technika poszła do przodu. A dzieci mają więcej możliwość na nowoczesne oszczędzanie pieniędzy.

Konto dla dziecka jest również dobre, gdy zbliżają się różne imprezy rodzinne. Do takich należą urodziny, komunia, kieszonkowe czy inne okazje. Ponieważ najczęściej po prostu takiemu dziecko po darowujemy pieniądze by mogło je wykorzystać na konkretny cel. Na przykład na rower, rolki czy sprzęt narciarski. W ten sposób rodzina nie kupuje niepotrzebnych zabawek.

Wielu rodziców takie pieniądze dla dziecka często trzyma na kontach oszczędnościowych lub na lokacie. Choć bank PKO udostępnił ofertę gdzie można założyć osobne konto dla dziecka, które nie ukończyło 13 roku życia. Z tego korzysta wiele rodzin. Takie konto jest pod stałą kontrolą rodzica.

Wybierając konto dla dziecka warto zwrócić uwagę czy dany rachunek posiada jednocześnie oprocentowanie środków na nim zgromadzonych. A także otwarcie takiego rachunku zazwyczaj nie wiąże się z dodatkowymi kosztami. Natomiast miesięczne opłaty za prowadzenie konta są zdecydowanie niższe. Niż w przypadku standardowych rachunków dla osób pełnoletnich.

Plusy i minusy takich kont dla dzieci

Chciałbyś sprawdzić inne oferty kont młodzieżowych?

Ranking kont młodzieżowych

Otwieranie rachunku dla tak małych dzieci jest bardzo dobrym pomysłem. Konto dla dziecka może być doskonałym sposobem, by nauczyć swoją pociechę gospodarowania mini-budżetem. Dzięki różnorodnym ofertom nastoletni użytkownik rachunku może poznać świat finansów, produkty bankowe. Zanim zdecydujemy o wyborze konta czy karty dla dziecka, warto przeanalizować dostępne oferty. I zwrócić uwagę na to, co dla naszej pociechy będzie najlepsze. Poniżej przedstawiam plusy i minusy takich kont.

  • Niskie koszty prowadzenia konta;
  • Dziecko uczy się posługiwać kartami, wykonywać przelewy, sprawdzać stan konta, wypłacać środki z bankomantu. A także uczy się korzystać z usługi BLIK;
  • Oprocentowanie rachunku zachęca do oszczędzania;
  • Dodatkowo bonusy, rabaty, zniżki;
  • Wygoda w przypadku wyjazdów dziecka na wycieczki.
  • Nie wszystkie rachunki dla dzieci są darmowe;
  • Konto w banku może tylko i wyłącznie założyć rodzic dziecka.Redakcja

tel: 660 758 369

mail: biuro@eevolution.pl