Kredyt konsolidacyjny w banku a w parabanku? Gdzie po kredyt konsolidacyjny?

Obawiasz się, że będziesz mieć problemy ze spłatą wszystkich swoich zadłużeń? A może regulujesz raty z opóźnieniem? Zastanów się nad zaciągnięciem kredytu konsolidacyjnego, który pozwoli Ci odetchnąć. I dowiedz się, jakie są różnice między kredytem dla zadłużonych w banku, a w parabanku.

Kredyt konsolidacyjny – co to?

Kredyt konsolidacyjny jest to zobowiązanie celowe, zaciągane na spłatę innych zadłużeń. Co to w praktyce oznacza? Jeśli aktualnie spłacasz kartę kredytową, limit na koncie, pożyczkę lub kredyt, możesz połączyć te wszystkie zobowiązania w jedno, ze wspólną ratą.

A więc bank lub parabank niejako reguluje za Ciebie te zadłużenia, oferując Ci zwykle korzystniejsze oprocentowanie. Istotą kredytu konsolidacyjnego jest to, że jego rata jest niższa, niż suma wcześniejszych, miesięcznych zobowiązań. Wszystko po to, aby pomóc Ci wyjść z kłopotów finansowych, a także ułatwić optymalizację budżetu domowego.

Lecz nie jest to produkt darmowy. Obniżenie wysokości raty możliwe jest dzięki wydłużeniu okresu spłaty, a więc ostatecznie płacisz więcej. Dla niektórych będzie to jednak jedyny sposób na wyjście z długów. Dzięki temu można też zapobiec negatywnym wpisom w BIK, które w przyszłości mogłyby Ci utrudnić zaciągnięcie kolejnego zobowiązania.

Jeśli nie wszystko jest dla Ciebie jasne, to więcej o kredytach konsolidacyjnych przeczytasz na kredyt-konsolidacyjny.eu. A my już przechodzimy do tego, jak wnioskować o ten produkt.

Kredyt konsolidacyjny online, jakie dokumenty?

Tak, jak w przypadku każdego innego produktu kredytowego, konieczne jest przedstawienie dowodu osobistego lub innego dokumentu tożsamości. Oprócz tego należy złożyć zaświadczenie o dochodach oraz o rodzaju stosunku pracy. Jest to potrzebne do ustalenia zdolności kredytowej.

Warto też od razu zgromadzić wszystkie dokumenty związane z zobowiązaniami, które kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych ma uregulować. Będą to umowy, harmonogramy spłat, dowody spłaty ostatniej raty. Lista niezbędnych dokumentów może być różna, w zależności od banku.

W wielu przypadkach możesz wnioskować o kredyt konsolidacyjny online, chociaż dopełnienie formalności będzie odbywać się już w placówce banku czy parabanku.

Kredyt konsolidacyjny – gdzie najłatwiej dostać?

A jakie są różnice między ofertami banków i parabanków? W obu przypadkach jest to zobowiązanie celowe, o tej samej zasadzie działaniu. W banku produkt ten może mieć nazwę kredyt lub pożyczka konsolidacyjna, w parabanku zawsze musisz szukać pożyczek konsolidacyjnych. Wynika to z przepisów, według których kredyty mogą być udzielane wyłącznie przez banki.

Natomiast różnica może polegać na warunkach oferty. Parabanki są bardziej elastyczne w przyznawaniu środków, mogą otrzymać je nawet osoby ze złą historią kredytową. Ponadto w parabanku zwykle łatwiej jest skonsolidować chwilówki, pożyczki pozabankowe.

W parabanku łatwiej jest otrzymać kredyt konsolidacyjny, aczkolwiek ze względu na ryzyko, będzie on przyznawany na gorszych warunkach, niż w banku. Czyli w praktyce – oprocentowanie lub inne opłaty będą wyższe. W większości przypadków o kredyt dla zadłużonych bardziej opłaca się starać banku, a gdy Twój wniosek zostanie odrzucony, skorzystać z pozostałych możliwości.







Redakcja

tel: 660 758 369

mail: biuro@eevolution.pl