Kredyt na wakacje

Koniec roku szkolnego odbył się 22 czerwca 2018 w piątek. W weekend większość dzieci wyjeżdża na upragnione wakacje. A inne na tygodniowe kolonie i obozy. Większość rodziców  wzięła urlop, by spędzić czas z dziećmi nad morzem lub w górach.

Choć większość już zaplanowała wakacje zdarzają się i też tacy, którzy zastanawiają się nad wzięciem dodatkowej gotówki na wakacje. Takie pieniądze można otrzymać w bardzo prosty sposób. Pytanie tylko, czy warto brać kredyt na wakacje?

Czy warto brać kredyt na wakacje?

Po roku pracy każdemu z nas należy się dwa tygodnie urlopu. Kiedy wyjeżdżają sąsiedzi, znajomi z pracy i przyjaciele potrzeba odpoczynku coraz bardziej się nasila. Chęć odpoczynku jest zrozumiała, ale wakacje na kredyt powinniśmy dobrze przemyśleć. Zawsze w pierwszej kolejności musimy opłacić czynsz i rachunki. Jeśli pozostanie jakaś rezerwa finansowa możemy zacząć odkładać niewielką kwotę pieniędzy na wymarzone wakacje. Można zbierać, chociaż po sto złotych, aby uzbierać na tani wyjazd last minute dla jednej osoby.

Planując wakacje musimy przeanalizować czy to będą wakacje dla jednej osoby. Lub dla dwojga czy wakacje rodzinne w dziećmi. Warto przekalkulować cenę takiej wycieczki i starać się wziąć jak najniższą kwotę pożyczki np. w firmie pożyczkowej. Tak, aby później nie mieć problemów z jej spłatą.  Wiele firm pożyczkowych udziela pierwszą pożyczkę za darmo zwykle w kwocie 1000 lub 1500 zł. Należy  pamiętać, że taką pożyczkę należy terminowo spłacić.

Zupełnie inaczej wygląda sytuacja osoby, która potrzebuje 2 tys. zł na tygodniowy wyjazd, a inaczej 4-osobowej rodziny, którą 2 tygodnie urlopu kosztować będą 7-8 tys. zł. W tym przypadku warto wziąć pożyczkę na raty.

Szybką pożyczkę można wziąć w każdej firmie pozabankowej. Wystarczy tylko spełnić wymagania konkretnej firmy pożyczkowej. Do najczęstszych wymagań to należy posiadać PESEL, mieć stałe miejsce zamieszkania, stały pobyt w Polsce oraz aktywny numer telefonu. A także należy posiadać konto bankowe oraz adres e-mail.

Większość pożyczek oferowanych przez firmy pozabankowe możemy wziąć online, bez wychodzenia z domu. Takie wzięcie pożyczki jest bardzo łatwe, wygodne i szybkie.

Wakacje w domu czy kredyt?

Rodzinne wakacje w Polsce to wydatek rzędu 3000 zł. Oferta banków oraz firm pożyczkowych w wakacje jest bardzo duża. Jeśli zabieramy dzieci na wakacje, trzeba jednak liczyć się z innymi wydatkami. Maluchy lubią bowiem przejażdżki konne, wycieczki statkiem, karuzele, lody, a wszystko to kosztuje.

Wielu ludzi chcąc wyjechać na urlop zastanawia się nad kredytem z banku. Lub nad pożyczką od firm pozabankowych. O kredyt z banku nie jest tak łatwo, należy mieć czystą kartę, czyli brak zadłużeń.

Pożyczki online stały się silną konkurencją dla bankowych kredytów. Taka dodatkowa gotówka dostępna jest prawie dla wszystkich. Pozyskanie pieniędzy ze źródeł pozabankowych wiąże się z minimum formalności i szybkim dostępem do gotówki. Wiele osób docenia to, że można pożyczać i spłacać środki w 100% online. Bez konieczności spotykania się w domu z pośrednikiem. Lub uciążliwego dojazdu do banku. Takie firmy czynne są całą dobę, przez 7 dni w tygodniu.

Ta wygoda i szybkość oraz brak potrzeby dopełnienia dodatkowych formalności — sprawiają, że coraz więcej osób korzysta z oferty instytucji pozabankowych. Także, jeśli chodzi o wakacje.

 Redakcja

tel: 660 758 369

mail: biuro@eevolution.pl