Kredyt obrotowy – co to za kredyt?W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi pragnie zarabiać na własny rachunek. Dlatego większość z nas rozpoczyna swoją działalność gospodarczą. Na rynku prosperuję również sporo firm z długim stażem. Często takie firmy potrzebują dodatkowego finansowania. Dlatego dla wielu firm takie kredytowanie jest jednym ze sposobów rozwijania firmy. A także jedynym wyjściem, by nie splajtować. Ważne jest utrzymanie płynności finansowania. Rodzajów kredytów jest sporo, więc przedsiębiorca ma duży wybór. Wśród nich są kredyty gotówkowe, inwestycyjne, hipoteczne i obrotowe. Przedsiębiorstwa w celu utrzymania płynności finansowej bądź rozwoju działalności chętnie korzystają ze wsparcia finansowego. Jakim jest kredyt obrotowy.

Kredyt obrotowy definicja

Kredyt obrotowy to krótkoterminowy kredyt bankowy dla firm. Przeznaczony na finansowanie przedsiębiorców, którzy prowadzą działalność gospodarczą. Kredyt obrotowy przyznawany jest na pokrycie bieżących wydatków wynikających z prowadzonej działalności gospodarczej. Kredyty obrotowe najczęściej przyznawane są na okres krótszy niż rok. Dlatego często zaliczane są do kredytów krótkoterminowych. Dzięki nim przedsiębiorca może zachować płynność finansową mimo braku gotówki.

Kredyt obrotowyMaksymalna wysokość kredytu obrotowego to kwestia indywidualna danego banku. Wysokość zależy przede wszystkim od zdolności kredytowej danej firmy. Banki umożliwiają również zaciągnięcie kredytu obrotowego nie tylko w polskiej walucie. Może być on więc udzielony także w euro, dolarach czy frankach szwajcarskich.

Sama wysokość kredytu zależy od indywidualnej umowy przedsiębiorstwa z bankiem. Każdorazowo jest ona ustalana na podstawie tego, jak bank oceni sytuację bieżącą naszej firmy. A także jakie będą jej rokowania na przyszłość. Nie bez znaczenia pozostaje także jej staż, czyli to ile obecna jest na rynku. Na wysokość kredytu wpływa także znacząco to, czy posiadamy jego zabezpieczenie, np. nieruchomość. Zabezpieczenie jest wymagane w celu starania się o wyższą kwotę pieniędzy.

Kredyt obrotowy dla firm

Kredyt obrotowy to bardzo popularny produkt dostępny w wielu bankach. Taki kredyt nie dostanie każda firma. Największe szanse na jej uzyskanie mają przede wszystkim przedsiębiorstwa o stabilnej sytuacji finansowej. A także dysponujące dobrymi zabezpieczeniami i mogące wykazać historię dochodową na wysokim poziomie.Kredyt obrotowy to produkt bankowy, który przeznaczony jest dla przedsiębiorców. Najczęściej poszukujących dodatkowych środków na finansowanie bieżącej działalności. Cechą charakterystyczną jest to, iż pieniądze mogą być przeznaczone na dowolny cel. Niektóre firmy przeznaczają go na finansowanie bieżącej działalności firmy. Na przykład na zakup towarów, surowców, materiałów oraz opłatę tych zobowiązań, które nie są przeterminowane. A także na pokrycie części kosztów zatrudnienia personelu, kosztów administracyjnych.

Okres kredytowania zazwyczaj wynosi poniżej 12 miesięcy. Dlatego kredyt obrotowy to zobowiązanie krótkoterminowe. Bank również udziela kredytów obrotowych na dłuższy okres. Oprocentowanie waha się w okolicach do 10%. Kredyt obrotowy spłacony może być jednorazowo lub w ratach.

Kredyty obrotowe dla firm pozwalają w prosty i szybki sposób odzyskać płynność finansową. Wtedy gdy pojawią się przejściowe problemy finansowe.

Redakcja

tel: 660 758 369

mail: biuro@eevolution.pl