Na jakie promocje kont osobistych można trafić w bankach?

Polscy klienci kiedyś wybierali bank, w którym zakładali konto, na podstawie prozaicznych czynników, takich jak lokalizacja blisko domu. Konkurencja jednak stała się duża w ostatnich latach i teraz banki wiedzą, że muszą oferować coś więcej, niż tylko dogodnie położony oddział. Na przykład promocje kont osobistych.

Zainteresowanie klientów takimi promocjami to też wynik większej świadomości. Początkowo wiele osób nie zwracało uwagi na opłaty bankowe. Jednak z czasem do klientów zaczęło docierać, że kilka złotych w miesiącu za prowadzenie konta daje kilkadziesiąt złotych rocznie. Podobnie jest z opłatami za przelewy czy zlecenia stałe. Dlatego zainteresowaniem cieszą się dziś konta darmowe lub pozbawione opłat za przelewy. Przykładowo takie konto oferuje mbank.

Inne promocje kont osobistych

Wariantem tego rozwiązania są darmowe wypłaty. W Polsce dla większości kont to już raczej standard, ale za granicą często wypłata pieniędzy kosztuje każdorazowo kilkadziesiąt złotych. By tego uniknąć, warto wybierać konto z darmowymi wypłatami z bankomatów za granicą. Uwaga – takie promocje kont osobistych często są obłożone warunkami, np. wymagają określonych wpływów na konto co miesiąc.

Inne rodzaje promocji

Czasem do konta dodawane są dodatkowe usługi, jak np. pakiet assistance czy ubezpieczenie. Im lepszy rodzaj konta (gold, platinium), tym zwykle na więcej można liczyć. Zdarza się też, że do konta dostaje się automatycznie kartę kredytową z niewielkim limitem. Ogólnie szukając promocji kont osobistych warto sprawdzać dokładnie warunki, bo czasem ich spełnienie jest trudne, a wtedy może się okazać, że opłaty za prowadzenie rachunku są wysokie.

Zwroty za zakupy

Kolejnym rodzajem promocji są zwroty środków wydanych na zakupy. Warto szukać konta, które oferuje je w sklepach, w których naprawdę robi zakupy klient danego banku, bo w przeciwnym razie aby skorzystać z promocji, trzeba będzie ponosić dodatkowe wydatki. Czasem można spotkać się z kontami dla studentów, które oferują zwroty za zakupy w księgarniach czy konta “kobiece”, które zwracają pieniądze za zakupy w popularnych sklepach odzieżowych. Wybierając konto zawsze warto porównać kilka różnych ofert, by mieć pewność, że proponowana promocja faktycznie jest korzystna. Lepiej też nie mieć zbyt wielu rachunków bankowych, bo zasady ich prowadzenia mogą się zmienić, a wtedy być może pojawią się dodatkowe opłaty. Przy kilku rachunkach trudno orientować się we wszystkich tego typu szczegółach, dlatego lepiej mieć tylko 1-2 rachunki bankowe prowadzone na korzystnych zasadach.

Współpraca: http://swiatbankow.pl/Redakcja

tel: 660 758 369

mail: biuro@eevolution.pl