Jak oszczędzać na lokacie bankowej?

W dzisiejszych czasach słowo oszczędzanie kojarzy się odłożonymi pieniędzmi na koncie bankowym. A nie tak jak dawniej odkładanie pieniędzy w domu. Lub wkładanie jej do swojej garderoby czy pod stertą pościeli.

jak oszczędzać na lokacie bankowejOszczędzanie w XXI wieku może być proste. A także może zabezpieczyć Cię, jak i twoich bliskich na przyszłość. Dzięki umiejętności oszczędzania możemy zgromadzić gotówkę, z której skorzystamy w razie nieoczekiwanych kłopotów. Banki posiadają w swojej ofercie różne produkty ułatwiające odkładanie pieniędzy, a najpopularniejszym z nich jest lokata. To właśnie z niej klienci korzystają najchętniej, gdy chcą przechować swoje pieniądze. Banki oferują różne rodzaje lokaty, a każda z nich działa na nieco innych zasadach. W praktyce oznacza to, że zysk przez nie generowany może być większy lub mniejszy.

Na pewno zyski na lokacie są większe niż przy prowadzeniu zwykłego rachunku bankowego. A ryzyko jest mniejsze niż przy inwestowaniu w papiery wartościowe.

Sprawdź aktualny ranking lokat?

Ranking lokat bankowych

Tak czy inaczej, lokaty mimo małego zysku cieszą się dużą popularnością. Jeśli posiadasz duży kapitał możesz sam zdecydować co z nim zrobisz. Oraz jak powiększyć tę kwotę. Zachęcam jednak to przeczytania tego artykułu do końca. Ponieważ będę tu opisywać jak w łatwy sposób można zabezpieczyć swoje pieniądze. Tak, aby nie stracić na wartości tego kapitału, z powodu inflacji.

Jak wybrać najlepszą lokatę?

W głównej mierze na jakość oszczędzania największy wpływ ma wybór odpowiedniego konta oszczędnościowego. Wybierając konto oszczędnościowe patrzymy zwykle na oprocentowanie. A także, z jakiego banku konto jest oraz jaką lokatę możemy na konto założyć. Decydując się na lokatę z wyższym oprocentowaniem będziemy bardziej zadowoleni przy końcu umowy.

W internecie znajdziemy wiele stron z rankingami lokat bankowych. Znajdziesz tam najlepsze dostępne oferty i będziesz mógł wybrać najlepszą lokatę. Gdzie wpłacanie oszczędności może przynieść Ci sporo korzyści.

Poszukiwanie lokat w internecie nie zajmuje zbyt dużo czasu, dlatego warto poświęcić kilka minut. Zwłaszcza że nie musisz odwiedzać banków, by poznać wszystkie warunki podpisania umowy. Gdy już będziesz zdecydowany na konkretną ofertę lokaty, bez żadnych przeszkód możesz złożyć wniosek elektronicznie. Lokatę możesz założyć nawet w kilkanaście minut bez wychodzenia z domu. Jest to opcja bezpieczna dla Twoich danych, jak i również pieniędzy. Warto więc sprawdzać warunki takich ofert w bankowości online.

Sprawdź aktualny ranking lokat?

Ranking lokat bankowych

W kwietniu 2018 roku najlepszą lokatą:

  • na 2 miesiące cieszy się Idea Bank — Lokata Happy, która wynosi 4%;
  • na 3 do 5 miesięcy Nest Bank – Nest Lokata Witaj, która wynosi 4%, oraz Plus Bank – Lokata na start, która wynosi również 4%;
  • na 6 do 11 miesięcy znów Nest Bank – Nest Lokata Witaj, która wynosi 4%;
  • od 12 miesięcy do 5 lat Plus Bank – Lokata dynamiczna rosnąca, która wynosi 3,37%;

Promocje bankowe

Aktualnie oprocentowanie lokat nie jest zbyt wysokie z powodu niskich stop procentowych Narodowego Banku Polskiego. Dlatego chcąc uzyskać duże odsetki koniecznie jest poszukiwanie usług promocyjnych. Największe zyski zwykle mają te osoby, które wpłacą na lokatę nowe środki. Lub osoby, które są pierwszymi klientami banku. Warto zatem zakładać konta oszczędnościowe w innym banku niż w którym prowadzisz rachunek osobisty. Warto również pamiętać, że przedterminowe zerwanie lokat (wycofanie kapitału), wiąże się z utratą wypracowanych odsetek.

Wybierając lokatę warto skorzystać z internetu. Jak i również wybrać taką lokatę i konto oszczędnościowe w innym banku niż rachunek osobisty. Ponieważ jest to niestety najłatwiejszy sposób na utratę szansy, by zarobić więcej pieniędzy. A także, by powiększyć swój kapitał, nawet o kilkakrotnie wyższe odsetki.Redakcja

tel: 660 758 369

mail: biuro@eevolution.pl