Planujesz wakacje? Nie zapomnij wykupić ubezpieczenia turystycznego!

Nie możesz się doczekać upragnionego wakacyjnego wyjazdu? Wybrałeś już miejsce pobytu i termin? A czy pamiętałeś o wykupieniu ubezpieczenia turystycznego? Nieprzewidziane sytuacje zdarzają się wszędzie – Twój bagaż może się zagubić, lot zostać odwołany, a Ty możesz ulec wypadkowi. Zadbaj więc o to, aby ewentualne szkody i straty nie obciążyły Twojego portfela. Zobacz, dlaczego ubezpieczenie podróżne jest tak ważne i co dzięki niemu zyskasz.

Ubezpieczenie turystyczne przyda Ci się w różnych sytuacjach, a jego zakres jest szeroki. Powinno być jednak dobrze przemyślane, aby pokrywało się z Twoimi potrzebami. Nie rozszerzysz przecież polisy o ubezpieczenie sprzętu narciarskiego, jeśli wybierasz się nad morze lub do ciepłych krajów. Ale możesz wykupić ubezpieczenie samochodu, gdy w podróż jedziesz tym środkiem transportu.

Ubezpieczenie turystyczne niezbędne zagranicą

Jeśli będziesz podróżować po naszym kontynencie, pomoc medyczną w nagłych sytuacjach zagwarantuje Ci Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego. Pamiętaj jednak, że korzystając z niej, podlegasz takim samym prawom jak ubezpieczeni w danym kraju. A może się zdarzyć, że leczenie, którego będziesz potrzebować, nie jest tam refundowane. EKUZ nie pokryje też kosztów związanych z ratownictwem medycznym ani transportem do Polski. W takich sytuacjach ubezpieczenie podróżne uchroni Twój portfel przed sporym wydatkiem i zagwarantuje Ci niezbędną pomoc.

Polisa turystyczna jest szczególnie ważna przy wyjazdach poza Europę. Jeśli jej nie wykupisz, wszystkie koszty związane z leczeniem pokryjesz z własnej kieszeni, a mogą one wynieść nawet kilka–kilkanaście tysięcy złotych.

Korzyści z polisy turystycznej przy aktywnym wypoczynku

Masz w planach nurkowanie? Wybierasz się na ekscytującą wspinaczkę? A może będziesz uprawiać inny sport? Zabierzesz zatem ze sobą potrzebny sprzęt. A co, jeśli ulegnie on zniszczeniu albo ktoś Ci go ukradnie? W takim wypadku przed wyjazdem pomyśl o rozszerzeniu polisy o ubezpieczenie sprzętu sportowego. Dzięki niemu otrzymasz odszkodowanie za poniesione straty. Przy aktywnym wypoczynku – ale nie tylko – przyda się także NNW. Jeśli podczas rekreacji doznasz trwałych uszczerbków na zdrowiu, ubezpieczyciel wypłaci Ci dodatkowe pieniądze.

Best data. Upbeat young couple climbing at a rope park while following one another and smiling cheerfully

Ubezpieczenie – bagaż równie ważny

Zapewne na wyjeździe zechcesz robić pamiątkowe zdjęcia, a bez aparatu ani rusz. Możesz potrzebować też innego sprzętu elektronicznego, a ten do tanich nie należy. A co, jeśli walizka z nim zaginie lub ulegnie zniszczeniu?

Rozszerzenie polisy o ubezpieczenie bagażu pozwoli Ci uzyskać odszkodowanie za stracone rzeczy, dzięki czemu zaoszczędzisz sobie stresu, a przede wszystkim nieprzewidzianych kosztów.Redakcja

tel: 660 758 369

mail: biuro@eevolution.pl