Płatności BLIK – co warto o nich wiedzieć?

Dzisiejszy świat staje się coraz bardziej mobilny. Widać to na każdym kroku, także w dziedzinie płatności mobilnych. Nie da się zatem ukryć, że bankowość mobilna, przelewy przez Internet i wiele innych środków płatności wypiera stare i sprawdzone metody. Jedną z nowinek są płatności BLIK. Dowiedzmy się o nich nieco więcej.

Czym jest BLIK?

            BLIK jest środkiem płatności, który umożliwia płacenie szybkie i bezproblemowe. Skupia się na płatnościach, choć w gruncie rzeczy może być także środkiem do przelewania pieniędzy z banku do banku. BLIK to specjalny kod, który może być wykorzystany przy płaceniu w sklepie, ale także przy wypłacie pieniędzy z bankomatu czy przy potwierdzeniu szybkiej płatności w sieci. To niezwykle wygodne rozwiązanie.

Jak działa BLIK?

            Przyjrzyjmy się zakupom online. Zamiast, po wyborze produktu, decydować się na przekierowanie na stronę banku i logowanie oraz zatwierdzanie przelewu, możemy jeszcze skrócić czas płacenia. Płatności blikiem przez przelewy24.pl to skuteczny sposób na zakupy. Zamiast długiego logowania, potwierdzamy przelew kodem BLIK, który uzyskujemy w aplikacji mobilnej banku, gdziekolwiek jesteśmy. To niezwykłe, że płatności bez zbędnych formalności mogą nam dziś ułatwiać życie.

BLIK a bezpieczeństwo

            Wielu ludzi ma wątpliwości co do tego, jak bezpieczny jest BLIK. Jednak w rzeczywistości jest to całkowicie bezpieczne, gdyż opiera się o generowanie jednorazowego, tymczasowego kodu, który po chwili nie nadaje się już do niczego. Dzięki temu możemy mieć pewność, że jego podrobienie jest niemożliwe, a czasowe ograniczenie pozwala na maksymalną kontrolę działań. Do tego dostęp do aplikacji mamy tylko my za pomocą specjalnie wymyślonego kodu PIN, co sprawia, że cała operacja to tylko kilka chwil, które nie mogą być w żaden sposób zakłócone przez złodziei.

            Płatności BLIK to jedno z rozwiązań, które ma na celu przyspieszenie operacji finansowych i sprawienie, że świat finansów stanie się jeszcze przyjemniejszy. To jedno z najbezpieczniejszych rozwiązań, jakie do tej pory wymyślono.







Redakcja

tel: 660 758 369

mail: biuro@eevolution.pl