Pożyczka za darmo, czy to możliwe?

Wielu z nas czasami brakuje pieniędzy – na bieżące wydatki, prezent dla bliskiej osoby czy w nagłych przypadkach, takich jak zepsuty samochód czy lodówka. Na rynku istnieją firmy, oferujące błyskawiczne pożyczki przez Internet, które mogą uratować nas w takiej sytuacji. Szczególnie interesująca wydaje się oferta darmowej pożyczki, w której oddajemy dokładnie tyle ile pożyczymy. W artykule opisujemy działanie tego typu promocji oraz podpowiadamy w jaki sposób można z nich skorzystać.

Kredyt czy szybka pożyczka?

Kredyt bankowy oraz szybkie internetowe pożyczki to produkty przystosowane do innych potrzeb klientów. W przytoczonych wcześniej nagłych przypadkach, kredyt prawdopodobnie nie pozwoliłby rozwiązać sprawy, ze względu na długi czas, który musi upłynąć pomiędzy złożeniem wniosku, a otrzymaniem pieniędzy. W bankach nie możemy też liczyć na pierwszy kredyt bez opłat, ponieważ takie promocje w nich nie funkcjonują.

Szybkie pożyczki pozwalają na otrzymanie pieniędzy nawet w 15 minut po złożeniu internetowego wniosku. Kiedy potrzebujemy pieniędzy “na już”, może się to okazać najlepszym możliwym rozwiązaniem. W takich sytuacjach warto skorzystać z szybkich pożyczek, szczególnie tych darmowych. 

Darmowa pożyczka – na jakich warunkach?

W przypadku oferty darmowej pożyczki, klient nie płaci odsetek i nie ponosi żadnych kosztów dodatkowych. Zaciągając taką pożyczkę, oddamy dokładnie tyle pieniędzy ile pożyczyliśmy. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że oferta obowiązuje tylko w przypadku spełnienia warunków, które dla większości firm pożyczkowych wyglądają następująco:

  • oferta kierowana jest do nowych klientów, co oznacza, że w danej firmie bezpłatnie można pożyczyć tylko raz,
  • aby pożyczka była nie oprocentowana, należy ją spłacić terminowo.

Jedną z firm oferujących darmową pożyczkę przez Internet, jest Pożyczka Plus – Szybka Pożyczka Online. Na jej przykładzie, pierwszą pożyczkę za darmo (0% RRSO) weźmiemy na kwotę nawet 3000 zł na okres 30 dni. Po tym czasie oddamy dokładnie tyle, ile pożyczyliśmy od firmy, jeżeli oczywiście nie spóźnimy się ze spłatą.

Dla kogo jest pożyczka za darmo?

Szybkie pożyczki przez Internet kierowane są przede wszystkim do osób, które pilnie potrzebują pieniędzy. Szybki proces wnioskowania sprawia, że pieniądze mogą trafić na konto błyskawicznie, dlatego mogą w takich sytuacjach bardzo pomóc. Pierwsza darmowa pożyczka to doskonała okazja, żeby przetestować takie rozwiązanie bez ponoszenia kosztów. Wszystkie firmy pożyczkowe mają własne wymagania co do pożyczkobiorców, jednak powtarzającymi się elementami jest pełnoletność (w niektórych firmach pożyczkowych 19 lub 21 lat), adres zamieszkania, dowód osobisty lub paszport, adres e-mail, telefon komórkowy oraz konto bankowe.

Jak firmy zarabiają na darmowych pożyczkach?

Oferta pierwszej darmowej chwilówki, to dla firm pożyczkowych przede wszystkim zabieg marketingowy, który pozwala nowym klientom poznać ich produkt. Klienci, którzy będą zadowoleni z obsługi, weryfikacji i procesu przyznania pożyczki, prawdopodobnie skorzystają z pożyczki w przyszłości, tym razem już z opłatami.

Dodatkowo, promocja obowiązuje tylko w przypadku terminowej płatności. Jeżeli klient spóźni się z choćby o jeden dzień, będzie miał obowiązek uregulowania standardowych opłat za pożyczkę.

Podsumowanie

Pożyczki za darmo funkcjonują i nie mają nic wspólnego z oszustwem. To przede wszystkim działanie marketingowe, nastawione na pozyskanie nowego klienta, ponieważ z promocji skorzystać można tylko w przypadku pierwszej pożyczki. Należy także pamiętać, że pożyczka jest darmowa tylko w przypadku terminowej spłaty. Redakcja

tel: 660 758 369

mail: biuro@eevolution.pl