Pożyczki dla nowych firm. Gdzie szukać finansowania?

Nowe firmy korzystają z różnych form finansowania. Główną z nich są pożyczki. Gdzie firma może otrzymać dobrą pożyczkę na start?

Wiele nowych firm wymaga uzyskania odpowiedniego wsparcia finansowego. Wynajem lokalu, zakup odpowiedniego sprzętu do prowadzenia działalności, zatowarowanie sklepu – te koszty mogą pokryć pożyczki dla firm oferowane przez różnych pożyczkodawców.

Jakie pożyczki firmowe są przeznaczone dla nowych firm, które dopiero rozpoczęły swoją działalność?

Pożyczka firmowa na start – co to jest?

Nowe firmy posiadają szereg wydatków, które muszą pokryć, aby zacząć pracę i zyskać nowych klientów. Przedsiębiorca może wówczas skorzystać z własnych oszczędności, ale może także ubiegać się o dofinansowanie lub skorzystać z ofert pożyczkowych.

Przedsiębiorcy mogą dzisiaj korzystać z różnych ofert pożyczkowych i kredytowych dedykowanych specjalnie dla nich. Wśród nich znajdują się także specjalne pożyczki dla firm, które dopiero rozpoczęły swoją działalność.

Pożyczki na start to specjalny rodzaj pożyczek przeznaczonych na nową działalność gospodarczą. Takie finansowanie można uzyskać już od pierwszego dnia istnienia firmy. Uzyskane wtedy środki przedsiębiorca może przeznaczyć na dowolny cel, zgodnie ze swoimi potrzebami.

Pożyczka na start może być przeznaczona na:

  • wynajęcie lokalu
  • zakup towaru
  • pokrycie kosztów urzędowych
  • wykupienie oprogramowania
  • zamówienie maszyn, sprzętu
  • wyposażenie biura
  • kupno samochodu

Jak widać, takie pożyczki firmowe mogą być przeznaczone do sfinansowania praktycznie każdego wydatku związanego z rozpoczęciem działalności.

Gdzie firma może otrzymać pożyczkę na start?

Aktualnie pożyczki dla firm na rozpoczęcie działalności gospodarczej można uzyskać od wielu różnych pożyczkodawców.

Pożyczki na start udzielane są przez:

Wobec tego przedsiębiorca może ubiegać się o kredyt dla firm w wielu różnych miejscach. Warto jednak zaznaczyć, że uzyskanie finansowania nie zawsze będzie możliwe. Przedsiębiorca musi spełnić w związku z tym określone wymagania.

Jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać pożyczkę na start?

Aby firma otrzymała pożyczkę firmową na start, musi ona spełnić określone wymogi. Na szczęście, nie zawsze są one skomplikowane – dostępne są także oferty bez złożonego badania zdolności kredytowej i z minimum formalności.

Główne dokumenty potrzebne do uzyskania pożyczki firmowej na start:

  • dowód osobisty
  • dokumenty potwierdzające założenie działalności

Niektórzy pożyczkodawcy wymagają także dostarczenia biznesplanu, w którym opisany jest zarys działalności otwieranej firmy oraz jej przyszłe plany.

Pożyczki firmowe na start – kwota i czas spłaty

Takie pożyczki dla firm udzielane są głównie na mniejsze kwoty, co wynika z faktu, że są one związane z wyższym ryzykiem dla pożyczkodawcy.

Przykładowo, bankowe pożyczki firmowe na start opiewają najczęściej na kwoty do 30 tysięcy złotych, natomiast maksymalny czas spłaty to do 84 miesięcy. Pozabankowe firmy pożyczkowe na ogół oferują jeszcze niższe kwoty rzędu 10 tysięcy złotych z okresem spłaty do 24 miesięcy.

Większa kwota pożyczki jest dostępna za pośrednictwem serwisów pożyczek społecznościowych. Tutaj przedsiębiorstwa samodzielnie określa wysokość pożyczki oraz czas jej spłaty.

Z ofertami pożyczek firmowych na start można zapoznać się już teraz na stronach internetowych pożyczkodawców!Redakcja

tel: 660 758 369

mail: biuro@eevolution.pl