Sielskie życie emeryta

Długo wyczekiwana emerytura jest prawdziwym wybawieniem dla osób, które całe życie pracowały ciężko i długo, zaniedbując siebie i własne pasje. Po przejściu na zasłużony wypoczynek mogą one wreszcie uprawiać swoje hobby i poświęcać wystarczająco dużo czasu na własne potrzeby. Czasem jedynym problemem emerytów jest tylko to, w jaki sposób sfinansować potrzeby, które właśnie pojawiły się na horyzoncie.

Emeryckie potrzeby

Osoby 65+, które właśnie przeszły na emeryturę, bardzo często czują się jeszcze w pełni sił, aby coś robić. Są też nauczone ciężkiej pracy przez całe życie, więc problematyczne byłoby dla nich nagle spocząć na laurach – czułyby się wówczas bezużyteczne. Niektóre osoby, przechodząc na emeryturę, cieszą się, że wreszcie mają możliwość spędzania więcej czasu z rodziną – rozpieszczać wnuki, jeździć z nimi na wycieczki, gotować obiady. Nie da się jednak ukryć, że dla wielu osób poświęcanie się wnukom po tym, jak poświęciło się większość życia dzieciom, nie jest już takie atrakcyjne. Dlatego właśnie opiekę nad wnukami warto sprawować sporadycznie w ramach rodzinnej pomocy w nagłych sytuacjach, a większość swoich wolnych dni poświęcać na to, na co wreszcie ma się ochotę i czas!

Za co realizować swoje pasje?

Nie każdy emeryt ma chęć na to, by całymi dniami siedzieć w bujanym fotelu i patrzeć przez okno. Wiele osób po przejściu na emeryturę chciałoby kupić sobie dobry rower, kije do nordic walking, zapisać się na basen czy wreszcie pojechać w góry. Pożyczka dla emeryta może być najlepszym wyjściem, aby pogodzić chęć realizacji swoich pasji z brakiem pieniędzy ekstra na tego typu przyjemności.

Czy bank chętnie pożyczy emerytowi pieniądze?

Banki są bardzo skłonne udzielać kredytów emerytom, szczególnie tym młodszym, którzy emeryturę pobierają od niedawna. Przede wszystkim – ich przychody są regularne i zwykle w jednakowej wysokości. Czasem emeryci dorabiają też do emerytury, co dla banku jest dodatkowym punktem przyznawanym do zdolności kredytowej. Emeryci zwykle nie mają innych zobowiązań – już dawno mają zakupione na własność sprzęty AGD, własne samochody i domy, dawno też przestali dążyć do posiadania coraz to nowszych modeli różnych sprzętów. Nie planują też powiększania rodziny i nie mają już dzieci na utrzymaniu. Dla banku oznacza to, że wszystkie pieniądze, jakie pozostają po odjęciu kosztów życia, emeryt ma na wydanie tylko dla siebie – czyli może je swobodnie przeznaczyć na spłatę pożyczki. Pożyczka dla emeryta może być spożytkowana na różne sposoby. Niektórzy dopiero na emeryturze mają czas na to, by zrobić w domu remont i resztę życia spędzić w przyjemnych, świeżych warunkach. Inni pożyczają pieniądze, aby wesprzeć finansowo swoje dzieci i wnuki lub sprawić im miły prezent. Seniorzy nauczeni są przez całe życie tylko dawać coś od siebie, ciężko pracować i oszczędzać, więc w jesieni życia nie czują już potrzeby dbania o finansowanie własnych, egoistycznych przyjemności. Tym bardziej warto swoją babcię czy dziadka namawiać na kredyt na wycieczkę lub wygodną wannę z hydromasażem!Redakcja

tel: 660 758 369

mail: biuro@eevolution.pl