W jaki dzień tygodnia najlepiej wymienić swoje waluty?

Odwiedzanie obcych krajów to idealny sposób na spędzenie wymarzonych rodzinnych wakacji, poznawanie innych kultur i tradycji oraz rozszerzanie swoich horyzontów. Dzięki podróżom możemy poznawać zupełnie inną kulturę, obcować z ludźmi z innego kraju i poznawać ich zwyczaje, co powoduje, że nasze podejście do innych ludzi staje się otwarte i bardziej tolerancyjne. Jak mówi stare przysłowie: podróże kształcą. W takim wypadku jeśli tylko mamy możliwość, warto korzystać z opcji jakiej są podróże. Jeśli zamierzamy udać się do obcego kraju, musimy pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Bez wątpienia jedną z nich jest wymiana pieniędzy na takie, które obowiązują w danym kraju. Dlatego jeśli zamierzasz w najbliższych dniach lub miesiącach opuścić Polskę i jechać gdzieś dalej, warto odwiedzić kantor internetowy i wymienić swoją gotówkę. Gotówka w portfelu jest zazwyczaj bardzo przydatna, ponieważ nie wszystkie transakcje będziemy mogli opłacić przy użyciu karty kredytowej czy debetowej.

Kiedy najlepiej wymieniać walutę? 

Jeżeli mamy w planach zagraniczny wyjazd i w związku z tym chcemy wymienić walutę, powinniśmy zastanowić się kiedy to zrobić, aby była to dla nas jak najkorzystniejsza transakcja. To po naszej stronie leży to, w jakiej cenie kupimy daną walutę. Duże znaczenie będzie odgrywał tutaj dzień, który może mieć na to ogromny wpływ. Tak więc to tylko i wyłącznie od nas zależy czy przyjrzymy się bliżej analizom tańszych kursów walut i czy wymienimy je drożej lub taniej. 

Analizując statystyki zmian kursów walut, można wywnioskować, że są lepsze i gorsze dni tygodnia na ich wymianę. Najlepiej wybrać na wymianę taki dzień, w którym interesująca nas waluta będzie najtańsza. Dobrym przykładem może być to, że na przykład dolar amerykański dotychczas był najtańszy na początku tygodnia – we wtoki, a z kolei najdroższy pod koniec – w piątki. Większość walut jest najtańszych na początku tygodnia, dlatego najlepiej zaplanować wymianę walut właśnie w tym okresie. Jeśli przyjrzymy się z bliższa jak wygląda tygodniowy rozkład, w tym przypadku kursu euro, to możemy zauważyć, że w poszczególne dni ceny się różnią. Według analiz, najtańszy kurs jest w piątki, zaś najdroższy w środy. Warto zastanowić się także, o jakiej godzinie chcemy odwiedzić kantor i dokonać wymiany walut. Najniższe kursy sprzedaży euro i dolara amerykańskiego są zazwyczaj przed południem pomiędzy godziną 11 a 12.

Jeśli jesteś osobą, która stale wymienia walutę, bo na przykład pracujesz w innym kraju, lub zarabiasz w innej walucie, bez wątpienia powyższe statystyki mogą pomóc Ci wybrać konkretny schemat, którego powinieneś się trzymać, aby zyskać, a nie stracić. W tym wypadku jeżeli zarabiamy w obcej walucie i musimy regularnie wymieniać swoje wypłaty na złotówki, bardzo ważne będzie wybranie odpowiedniego dnia tygodnia i godziny na wykonywanie tych operacji. Dzięki takiemu rozwiązaniu, będziemy mogli wymienić swoje pieniądze po korzystniejszej cenie. 

Jakie czynniki mają wpływ na wahanie kursu walut?

Czynniki, które wpływają na wahania kursu walut, dzielą się na polityczne i ekonomiczne. Duży wpływ mają czynniki polityczne, które w dużej mierze zależą od stabilności państwa, sytuacji politycznej na świecie oraz wypowiedzi i komunikatów przedstawicieli banków centralnych. Zła polityka rządu przyczyniająca się do zwiększania zadłużenia i niewypłacalności państwa powoduje spowolnienie napływu kapitału zagranicznego. Banki centralne prowadzają politykę monetarną, której wyznacznikiem są stopy procentowe. Jeśli Rada Polityki Pieniężnej podwyższy stopy procentowe, to wówczas następuje wzrost dochodowości papierów wartościowych. Tym samym inwestorzy zagraniczni chętniej nabywają instrumenty finansowe.







Redakcja

tel: 660 758 369

mail: biuro@eevolution.pl