Żarówki LED są oszczędniejsze od zwykłych?

Rozejrzyj się po swoim domu – ile masz zainstalowanych żarówek? Przeciętne gospodarstwo domowe ma około 20 żarówek, z których każda zużywa energię i zwiększa domowe rachunki za oświetlenie. Obecnie przeciętny dom wydaje 100zł na oświetlenie, co stanowi 18% rocznych rachunków za energię. Podczas gdy wyłączanie świateł jest szybkim i łatwym sposobem na zatrzymanie zużycia energii i zaoszczędzenie pieniędzy, życie w ciemności po prostu nie jest praktyczne!

Przełączenie na LED

Technologia LED to następna najlepsza opcja do wyłączenia przełącznika. Zużywając do 90% mniej energii niż tradycyjne żarówki halogenowe, diody LED są najlepszym rozwiązaniem oświetleniowym, oszczędzającym energię i radykalnie zmniejszającym rachunki za oświetlenie.

LED = niższe rachunki i szczęśliwa planeta

LED = niższe rachunki i szczęśliwa planeta

Zużywanie mniejszej ilości energii jest nie tylko korzystne dla Twojej kieszeni; jest to również ważny krok w dbaniu o naszą planetę. Musimy podjąć proaktywne kroki w kierunku zmniejszenia ilości energii, którą zużywamy na co dzień, a małe zmiany, takie jak przejście na żarówki LED, mogą mieć zaskakujący wpływ na nasze zużycie energii.

W ciągu zaledwie trzech miesięcy wydasz więcej u swojego dostawcy energii niż na zakup nowej żarówki LED. Zmiana jest bezdyskusyjna – w krótkim czasie zobaczysz zwrot na rachunkach za energię.

Fakty środowiskowe

  • Reflektor halogenowy o mocy 50W może być zastąpiony przez LED o mocy 5W – to 90% mniejsze zużycie energii skutkujące znaczną redukcją produkcji CO2.
  • Dłuższa żywotność żarówek LED oznacza, że mniej żarówek musi być wyprodukowanych, co skutkuje mniejszą ilością odpadów i zużyciem energii przy tworzeniu nowych technologii.
  • Diody LED nie zawierają niebezpiecznych substancji chemicznych, takich jak toksyczna rtęć występująca w konwencjonalnych żarówkach.

Długotrwałe rozwiązanie oświetleniowe

Diody LED to nie tylko szybkie rozwiązanie – reflektor LED może działać nawet przez 10 lat, co oznacza, że nie trzeba się martwić o jego regularną wymianę. Oznacza to, że oszczędności uzyskane dzięki zainstalowaniu jednej diody LED będą trwać przez wiele lat.

Oprócz oszczędności, LED ma również wiele innych zalet w porównaniu ze starszymi typami oświetlenia.

  • Emituje mniej lub wcale nie emituje promieniowania UV. Więc co? Cóż, jest to mniej prawdopodobne, aby przyciągnąć błędy dla jednej rzeczy!
  • LED działa przy wyższej częstotliwości migotania. Oznacza to, że migotanie nie jest odczuwalne dla ludzkiego oka, więc mniej bólu głowy i lepsza jakość światła do nagrywania wideo w domu.
  • Mniejsza ilość wytwarzanej energii cieplnej. To nie tylko sprawia, że lampa jest znacznie bardziej wydajna niż np. halogen, ale również oznacza, że nigdy nie będzie nieprzyjemnie gorąco stojąc pod lampą LED.
  • Mają długą żywotność. Uważamy, że lampy LED to pierwszy rodzaj oświetlenia, który zabiera się ze sobą po przeprowadzce do domu, ponieważ ich trwałość wynosi ponad 20 lat. To technologia typu “dopasuj i zapomnij”, ale nie zapomnij zabrać ich ze sobą!
  • Natychmiastowe włączanie. W przeciwieństwie do świetlówek, diody LED są w pełni elektroniczną formą oświetlenia, które po włączeniu świecą natychmiast, bez czasu nagrzewania. Z tego samego powodu można je również włączać i wyłączać tysiące razy (“cykl przełączania”) bez wpływu na ich żywotność.Redakcja

tel: 660 758 369

mail: biuro@eevolution.pl