Konto Przekorzystne Pekao

PEKAO Konto PrzekorzystneNa polskim rynku bankowym pojawiło się nowe konto, które bez większych wyrzeczeń może być dla klienta darmowe. Przed weekendem porządek w swojej ofercie zrobił Bank Pekao, zamieniając cztery dostępne dotychczas rachunki jednym – Kontem Przekorzystnym.

Wraz z końcem stycznia w ofercie banku Pekao SA pojawił się nowy rachunek osobisty. Konto Przekorzystne jest oferowane w dwóch wariantach wiekowych – dla osób do 26 roku życia oraz starszych. Parametry konta są całkiem przystępne, a jego posiadacze mogą skorzystać z ciekawych ofert specjalnych i zyskać 2,7% na Koncie Oszczędnościowym.

Konto Przekorzystne Pekao

admin's rating
10
Pożyczka gotówkowa przekorzystna PEKAO
Koszty 10.0
Bankowość Internetowa 10.0
Polecane 10.0
Inne bonusy 10.0

Plusy

 • 0 zł za prowadzenie, kartę i wypłaty ze wszystkich bankomatów
 • 2,7% na koncie oszczędnościowym przez 180 dni
 • 100 zł zniżki na OC w PZU
 • 100 zł za rachunek za telefon komórkowy

Pekao konto

Trzeba przyznać, że nowe konto osobiste w Pekao SA prezentuje się całkiem obiecująco. Standardowa opłata za korzystanie z rachunku wynosi 6 zł miesięcznie, przy czym:

 • osoby poniżej 26 roku życia są zwolnione z tej prowizji,
 • bank nie pobierze również opłat, jeśli w danym miesiącu zapewnimy jednorazowy wpływ na konto w wysokości min. 500 zł i wykonamy przynajmniej jedną transakcję bezgotówkową kartą lub za pomocą aplikacji mobilnej PeoPay.

Co istotne, spełnienie powyższego warunku automatycznie zapewni nam dodatkowe korzyści – brak opłat za obsługę karty do konta (standardowa opłata wynosi 3 zł), dwie bezpłatne pierwsze wypłaty w miesiącu z obcych bankomatów w Polsce (standardowo 2% min. 5,00 zł) oraz darmowe wypłaty z bankomatów zagranicznych (2% min. 5,00 zł). Pozostałe istotne koszty rachunku prezentują się następująco:

 • 0 zł – wypłata z bankomatów własnych banku;
 • 0 zł – wewnętrzne i zewnętrzne przelewy wykonane za pośrednictwem bankowości elektronicznej;
 • 0 zł – ustanowienie i wykonanie zlecenia stałego;
 • 9,90 zł – przelew SEPA (tylko opcja SHA);
 • 0,50% min 30,00 zł max 250,00 zł – przelew SWIFT w trybie zwykłym;
 • 0,99 zł – usługa cashback.

Załóż Konto Przekorzystne w PEKAO

Nowe Konto Oszczędnościowe w ofercie banku

Wraz z nowym kontem osobistym w ofercie Pekao SA pojawił się nowy rachunek oszczędnościowy, na którym możemy oszczędzić 2,70% w skali roku przez 180 dni od otwarcia rachunku dla kwot do 10 tys. zł. Warto jednak przypomnieć, że z preferencyjnego oprocentowania skorzystają klienci, którzy otworzą konto oszczędnościowe do końca czerwca i spełnią warunki określone w Regulaminie Oferty Specjalnej. Standardowe oprocentowanie wynosi 0,70% w skali roku.

Konto osobiste w Pekao

Dodajmy też, że konto oszczędnościowe prowadzone jest bezpłatnie, darmowe są też wszystkie przelewy z rachunku na konto osobiste zlecone za pośrednictwem bankowości mobilnej (za zlecone w inny sposób zapłacimy 7 zł). Bank daje nam też możliwość wypłacania środków z rachunku bez utraty naliczonych odsetek oraz nieograniczoną liczbę wpłat i wypłat z konta.

Na koniec podkreślmy, że możemy otworzyć tylko jedno konto objęte ofertą specjalną. Jeśli zdecydujemy się na założenie większej liczby rachunków, będą one oprocentowane standardowo.

Załóż Konto Przekorzystne w PEKAO

Studencka wersja Konta Przekorzystnego

Jeszcze bardziej zachęcająco prezentują się opłaty w przypadku studenckiej wersji Konta Przekorzystnego. Młodzi posiadacze konta nie zapłacą ani grosza za obsługę karty wielowalutowej i prowadzenie rachunku oraz za wypłaty z wszystkich bankomatów w Polsce i zagranicą. Bank nie pobierze od nich także opłat za przelewy internetowe oraz prowadzenie Eurokonta Walutowego.

Być może dla wielu młodych ludzi dużym atutem rachunku będzie też kredyt studencki (spłacany nie wcześniej niż w dwa lata po zakończeniu studiów) oraz program rabatowy pozwalający na 30% zniżki w wybranych sklepach partnerskich banku (przy płatnościach kartą Banku Pekao S.A., aplikacją mobilną PeoPay lub przelewem z bankowości internetowej Pekao24).

Sprawdź aktualny ranking kont osobistych?

Ranking kont osobistychRedakcja

tel: 660 758 369

mail: biuro@eevolution.pl